Plugins - Really Simple SSL - Stable (latest release) - en to ro translation catalogue (674 entries)

en:  Please note that you can always save and finish the wizard later, use our %sdocumentation%s for additional information or log a %ssupport ticket%s if you need our assistance.
ro: Te rog să reții că poți să salvezi și să finalizezi asistentul de inițializare oricând, chiar mai târziu. Pentru informații suplimentare, folosește %sdocumentația%s sau deschide un %sticket de suport%s dacă ai nevoie de asistență.

en: %s has been installed!
ro: %s a fost instalat!

en: %s is a singleton class and you cannot create a second instance.
ro: %s este o clasă singleton și nu poți crea o a doua instanță.

en: %s vulnerability has been detected. | %s vulnerabilities have been detected.
ro[0]: A fost detectată %s vulnerabilitate.
ro[1]: Au fost detectate %s vulnerabilități.
ro[2]: Au fost detectate %s vulnerabilități.

en: %s: %s vulnerabilities found
ro: %s: %s vulnerabilități găsite

en: (Unknown)
ro: (Necunoscut)

en: (opens in a new tab)
ro: (se deschide într-o filă nouă)

en: (recommended)
ro: (recomandat)

en: (unknown)
ro: (necunoscut)

en: .htaccess does not exist
ro: Fișierul .htaccess nu există

en: .htaccess in uploads not writable
ro: Fișierul .htaccess din folderul uploads nu este editabil

en: .htaccess not writable
ro: Fișierul .htaccess nu este editabil

en: .htaccess redirect.
ro: Redirecționare .htaccess.

en: 301 .htaccess redirect
ro: Redirecționare 301 prin .htaccess

en: 301 .htaccess redirect (read instructions first)
ro: 301 redirecționare .htaccess (citește mai întâi instrucțiunile)

en: 301 .htaccess redirect is not enabled.
ro: Redirecționarea 301 prin .htaccess nu este activată.

en: 301 PHP redirect
ro: Redirecționare 301 prin PGP

en: 301 SSL redirect enabled
ro: Redirecționarea 301 prin SSL este activată

en: 301 redirect to https set.
ro: Setare redirecționare 301 către https.

en: A %s vulnerability is found in %s.
ro: A fost găsită o vulnerabilitate %s în %s.

en: A debug.log is publicly accessibile and has a standard location. This will change the location to a randomly named folder in /wp-content/
ro: Un fișier debug.log este accesibil public și are o locație standard. Această opțiune va schimba locația într-un folder numit aleatoriu în /wp-content/

en: A definition of a site url or home url was detected in your wp-config.php, but the file is not writable.
ro: Am detectat o definiție pentru siteurl sau homeurl în wp-config.php, dar fișierul nu poate fi scris.

en: A firewall rule was enabled, but /the wp-content/ folder is not writable.
ro: A fost activată o regulă de firewall, dar folderul /wp-content/ nu este editabil.

en: A firewall rule was enabled, but the wp-config.php is not writable.
ro: A fost activată o regulă de firewall, dar fișierul wp-config.php nu este editabil.

en: A networkwide SSL activation process has been started, but has not been completed. Please go to the SSL settings page to complete the process.
ro: A fost început un proces de activare SSL la nivel de rețea, dar nu a fost finalizat. Te rugăm să accesezi pagina de setări SSL pentru a finaliza procesul.

en: Able to create destination folder
ro: Pot să creez dosarul de destinație

en: About Cross Origin Policies
ro: Despre politicile privind domeniile diferite (Cross Origin)

en: About HTTP Strict Transport Security
ro: Despre HTTP Strict Transport Security

en: About Hardening
ro: Despre întărire

en: About Recommended Security Headers
ro: Despre antetele de securitate recomandate

en: About Vulnerabilities
ro: Despre vulnerabilități

en: About notifications
ro: Despre notificări

en: About the Content Security Policy
ro: Despre Politica de securitate a conținutului

en: About the Mixed Content Scan
ro: Despre scanarea conținutului mixt

en: About the Permission Policy
ro: Despre Politica de permisiuni

en: According to our information, your hosting provider does not allow any kind of SSL installation, other then their own paid certificate. For an alternative hosting provider with SSL, see this %sarticle%s.
ro: Conform informațiilor noastre, furnizorul tău de găzduire web nu permite niciun fel de instalare SSL, altele decât certificatul lor plătit. Pentru un furnizor alternativ de găzduire cu SSL, consultă acest %sarticol%s.

en: According to our information, your hosting provider supplies your account with an SSL certificate by default. Please contact your %shosting support%s if this is not the case.
ro: Conform informațiilor noastre, furnizorul tău de găzduire web furnizează în mod implicit un certificat SSL pentru contul tău. Te rugăm să contactezi asistența %sfurnizorului%s dacă nu este cazul.

en: Action
ro: Acțiune

en: Activate
ro: Activează

en: Activate SSL
ro: Activează SSL

en: Activate SSL per site or install a wildcard certificate to fix this.
ro: Activează SSL per site sau instalează un certificat wildcard pentru a remedia acest lucru.

en: Activate networkwide to fix this.
ro: Pentru a corecta asta, activează întreaga rețea.

en: Activate our plugin %s
ro: Activează modulul nostru %s

en: Activating plugin...
ro: Activez modulul...

en: Add additional domains which can embed your website, if needed. Comma seperated.
ro: Adaugă domenii suplimentare care pot îngloba conținut de pe site-ul tău, dacă este cazul. Domeniile enumerate trebuie separate prin virgulă.

en: Add the following lines of code to your wp-config.php.
ro: Adaugă următoarele linii de cod în wp-config.php.

en: Add your email address below.
ro: Adaugă mai jos adresa ta de email.

en: Advanced Hardening
ro: Întărire avansată

en: After completing the installation, you can continue to the next step to complete your configuration.
ro: După finalizarea instalării, poți continua la pasul următor pentru a finaliza configurarea.

en: After completing the installation, you can let Really Simple SSL automatically configure your site for SSL by using the 'Activate SSL' button.
ro: După finalizarea instalării, poți lăsa modulul Really Simple SSL să-ți configureze automat site-ul pentru SSL folosind butonul „Activează SSL”.

en: After enabling this feature, you can submit your site to %shstspreload.org%s
ro: După activarea acestei funcții, îți poți trimite site-ul la %shstspreload.org%s

en: Alias domain check is not relevant for a subdomain
ro: Verificarea domeniului alias nu este relevantă pentru un subdomeniu

en: Allow
ro: Permite

en: Allow your domain to be embedded
ro: Permite domeniului tău să fie înglobat

en: Allows you to enter a custom login URL.
ro: Îți permite să introduci un URL de autentificare personalizat.

en: Almost ready to migrate to SSL!
ro: Aproape am terminat migrarea la SSL!

en: An Error Occurred:
ro: A apărut o eroare:

en: An SSL certificate has been detected
ro: A fost detectat un certificat SSL

en: An SSL certificate was detected on your site.
ro: A fost detectat un certificat SSL pe site-ul tău.

en: An error occurred, please try again.
ro: A apărut o eroare, te rog încearcă din nou.

en: An error occurred:
ro: A aparut o eroare:

en: An option that requires the .htaccess file in the uploads directory is enabled, but the file is not writable.
ro: Opțiunea necesită ca fișierul .htaccess din folderul de încărcări să fie activat, dar fișierul nu este editabil.

en: An option that requires the .htaccess file is enabled, but the file does not exist.
ro: Opțiunea necesită ca fișierul .htaccess să fie activat, dar fișierul nu există.

en: An option that requires the .htaccess file is enabled, but the file is not writable.
ro: Opțiunea necesită ca fișierul .htaccess să fie activat, dar fișierul nu este editabil.

en: Anyone can register an account on your site. Consider disabling this option in the WordPress general settings.
ro: Oricine poate înregistra un cont pe site-ul tău. Ia în considerare dezactivarea acestei opțiuni în setările generale WordPress.

en: Are you sure?
ro: Sigur?

en: As Really Simple SSL handles all the functionality this plugin provides, we recommend to disable this plugin to prevent unexpected behavior.
ro: Deoarece Really Simple SSL gestionează toate funcționalitățile oferite de acest modul, recomandăm să dezactivezi modulul pentru a evita un comportament neașteptat.

en: As a security precaution, the username ‘admin’ has been changed on %s. From now on, you can login with '%s' or an email address.
ro: Ca măsură de siguranță, numele de utilizator „admin” a fost schimbat pe %s. De acum înainte, te poți autentifica cu „%s” sau cu o adresă de e-mail.

en: As your order will be regenerated, you'll need to update your DNS text records.
ro: Deoarece comanda ta va fi regenerată, va trebui să actualizezi înregistrările text DNS.

en: Attempting to install certificate using AutoSSL...
ro: Încerc să instalez certificatul folosind AutoSSL...

en: Attempting to install certificate...
ro: Încerc să instalez certificatul...

en: Attempting to set DNS txt record...
ro: Încerc să setez înregistrarea DNS txt...

en: Authorization not completed yet.
ro: Autorizarea nu a fost finalizată încă.

en: Automatic certificate detection is not possible on your server.
ro: Detectarea automată a certificatelor nu este posibilă pe serverul tău.

en: Automatic renewal of your certificate was not possible. The SSL certificate should be %srenewed%s manually.
ro: Reînnoirea automată a certificatului tău nu a fost posibilă. Certificatul SSL trebuie să fie %sreînnoit%s manual.

en: Based on your settings, Really Simple SSL will take appropriate action, or you will need to solve it manually.
ro: Pe baza setărilor tale, Really Simple SSL va lua măsurile corespunzătoare sau va trebui să o rezolvi problema manual.

en: Basic SSL configuration finished! Improve your score with %sReally Simple SSL Pro%s.
ro: Configurarea SSL de bază s-a încheiat! Îmbunătățește-ți scorul cu %sReally Simple SSL Pro%s.

en: Because the $_SERVER["HTTPS"] variable is not set, your website may experience redirect loops.
ro: Deoarece variabila $ _SERVER ["HTTPS"] nu este setată, site-ul tău web poate încerca bucle de redirecționare.

en: Before you migrate, please check for:
ro: Înainte de a migra, te rog verifică următoarele:

en: Below you will find the instructions for different hosting environments and configurations. If you start the process with the necessary instructions and credentials the next view steps will be done in no time.
ro: Mai jos vei găsi instrucțiuni pentru diferite medii și configurări de găzduire. Dacă începi procesul cu instrucțiunile și datele de conectare necesare, vei parcurge pașii într-un timp foarte scurt.

en: Black Friday sale! Get 40% Off Really Simple SSL Pro
ro: Reducere de Black Friday! Ai o reducere de 40% la Really Simple SSL Pro

en: Block code execution in uploads directory
ro: Blochează executarea de cod în dosarul de încărcări

en: Block the username 'admin'
ro: Blochează numele de utilizator „admin”

en: Block user registration when login name equals display name
ro: Blochează înregistrarea utilizatorului atunci când numele de autentificare este egal cu numele afișat

en: Block user registrations when login and display name are the same
ro: Blochează înregistrarea utilizatorilor atunci când autentificarea și numele afișat sunt aceleași

en: Browser features are plentiful, but most are not needed on your website.
ro: Un navigator oferă numeroase opțiuni, dar majoritatea nu sunt necesare pentru site-ul tău.

en: Bundle not available yet...
ro: Pachetul nu este încă disponibil ...

en: By default, WordPress shows if a username or email address exists when a login fails. This will change it to generic feedback.
ro: În mod implicit, WordPress arată dacă există un nume de utilizator sau o adresă de e-mail atunci când autentificarea eșuează. Acest lucru îl va schimba în erori generice.

en: By selecting your hosting provider we can tell you if your hosting provider already supports free SSL, and/or where you can activate it.
ro: Prin selectarea furnizorului tău de găzduire, îți putem spune dacă acesta acceptă deja SSL gratuit și/sau unde îl poți activa.

en: CPanel host
ro: Gazdă CPanel

en: CPanel password
ro: Parolă CPanel

en: CPanel recognized. Possibly the certificate can be installed automatically.
ro: CPanel recunoscut. Este posibil ca certificatul să poată fi instalat automat.

en: CPanel username
ro: Nume de utilizator CPanel

en: Cancel
ro: Anulează

en: Certificate already generated. It was renewed if required.
ro: Certificat deja generat. A fost reînnoit, dacă este necesar.

en: Challenge directory not writable.
ro: Directorul challenge nu poate fi scris.

en: Change debug.log file location
ro: Modifică locația fișierului debug.log

en: Changed debug.log location to:
ro: S-a modificat locația fișierului debug.log în:

en: Changing redirect methods should be done with caution. Please make sure you have read our instructions beforehand at the right-hand side.
ro: Schimbarea metodelor de redirecționare trebuie făcută cu prudență. Te rugăm să te asiguri că ai citit, în prealabil, instrucțiunile noastre din partea dreaptă.

en: Check again
ro: Verifică din nou

en: Check manually
ro: Verifică manual

en: Check out Really Simple SSL Pro
ro: Descoperă Really Simple SSL Pro

en: Check your %slicense%s.
ro: Verifică-ți %slicența%s.

en: Checking SSL certificate...
ro: Verific certificatul SSL...

en: Checking alias domain...
ro: Verific domeniul alias...

en: Checking certs directory...
ro: Verific directorul certs...

en: Checking challenge directory reachable over http...
ro: Verific dacă directorul challenge este accesibil prin http...

en: Checking challenge directory...
ro: Verific directorul challenge...

en: Checking for subdomain setup...
ro: Verific inițializarea subdomeniului...

en: Checking for website configuration...
ro: Verific configurarea site-ului web...

en: Checking host...
ro: Verific gazda...

en: Checking if CURL is available...
ro: Verific dacă CURL este disponibilă...

en: Checking if Terms & Conditions are accepted...
ro: Verific dacă Termenii și condițiile sunt acceptate...

en: Checking if plugin folder exists...
ro: Verific dacă există dosarul modulului...

en: Checking key directory...
ro: Verific directorul key...

en: Checking permissions...
ro: Verific permisiunile...

en: Checking server software...
ro: Verific software-ul serverului...

en: Choose new username to replace 'admin'
ro: Alege un nou nume de utilizator pentru a înlocui „admin”

en: Choose the max-age for HSTS
ro: Alege durata pentru HSTS

en: CloudWays API key
ro: Cheie API CloudWays

en: CloudWays api key
ro: Cheie API CloudWays

en: CloudWays user email
ro: Email utilizator CloudWays

en: Code execution is allowed in the public 'Uploads' folder.
ro: Executarea codului este permisă în folderul public „Uploads”.

en: Completed
ro: Efectuat

en: Complianz - Consent Management as it should be
ro: Complianz - gestionarea consimțământului, așa cum ar trebui să fie

en: Component
ro: Componentă

en: Components will be quarantined if the update process fails.
ro: Componentele vor fi puse în carantină dacă procesul de actualizare eșuează.

en: Configured for HTTP challenge
ro: Configurat pentru verificarea HTTP

en: Congratulations!
ro: Felicitări!

en: Continue to renew.
ro: Continuă pentru a reînnoi.

en: Copyright warning!
ro: Atenționare privind drepturile de autor!

en: Could not automatically add TXT record. Please proceed manually, following the steps below.
ro: Nu am putut să adaug automat înregistrarea TXT. Te rog adaug-o manual urmând pașii de mai jos.

en: Could not copy code execution test file.
ro: Nu s-a putut copia fișierul de test pentru executarea de cod.

en: Could not create test folder and file.
ro: Nu s-au putut crea dosarulși fișierul de testare.

en: Could not find code execution test file.
ro: Nu s-a găsit fișierul de test pentru executarea de cod.

en: Could not reach challenge directory over %s.
ro: Nu am putut ajunge la directorul challenge prin %s.

en: Could not rename folder!
ro: Nu am putut să redenumesc dosarul!

en: Could not retrieve server list
ro: Nu s-a putut prelua lista serverelor

en: Could not test certificate
ro: Nu am putut să testez certificatul

en: Could not test certificate.
ro: Nu am putut să testez certificatul.

en: Could not verify TXT record for domain %s
ro: Nu am putut verifica înregistrarea TXT pentru domeniul %s

en: Could not verify alias domain.
ro: Nu s-a putut verifica domeniul alias.

en: Count
ro: Număr

en: Creating account...
ro: Creez contul...

en: Critical
ro: Critic

en: Critical (default)
ro: Critică (implicit)

en: Cross Origin Embedder Policy
ro: Politica pentru înglobare cu origine mixtă

en: Cross Origin Opener Policy
ro: Politica pentru conținut cu origine mixtă

en: Cross Origin Resource Policy
ro: Politica pentru resurse cu origine mixtă

en: Custom login URL
ro: URL de autentificare personalizat

en: DNS Verification
ro: Verificare DNS

en: DNS records were not verified yet. Please complete the previous step.
ro: Înregistrările DNS nu au fost încă confirmate. Te rog finalizează pasul anterior.

en: DNS verification
ro: Verificare DNS

en: Dashboard
ro: Panou control

en: Dashboard - Test Notification
ro: Tabloul de bord - Notificare de testare

en: Date
ro: Data

en: Deactivate, and revert to http. This will remove all changes by the plugin.
ro: Dezactivează și revino la http. Aceasta va elimina toate modificările efectuate de modul.

en: Deactivate, but stay on SSL.
ro: Dezactivează, dar rămâi pe SSL.

en: Deactivate, keep https
ro: Dezactivează, dar păstrează https.

en: Deactivate, revert to http
ro: Dezactivează, revino la http.

en: Deactivating the plugin while keeping SSL will do the following:
ro: Dezactivarea modulului în timp ce păstrezi SSL va face următoarele:

en: Debugging
ro: Depanare

en: Debugging with Really Simple SSL
ro: Depanare cu Really Simple SSL

en: Delete
ro: Șterge

en: Delete all data on plugin deletion
ro: Șterge toate informațiile în momentul ștergerii modulului

en: Depending on your hosting provider, %smanual installation%s may be required.
ro: În funcție de furnizorul tău de găzduire, poate fi necesară %sinstalarea manuală%s.

en: Description
ro: Descriere

en: Destination folder already exists
ro: Dosarul de destinație deja există

en: Details
ro: Detalii

en: Detected status of your setup.
ro: Starea detectată a configurării tale.

en: Direct Admin URL
ro: URL pentru administrare directă

en: DirectAdmin host
ro: Gazdă DirectAdmin

en: DirectAdmin password
ro: Parolă DirectAdmin

en: DirectAdmin recognized. Possibly the certificate can be installed automatically.
ro: DirectAdmin recunoscut. Este posibil ca certificatul să poată fi instalat automat.

en: DirectAdmin username
ro: Numele de utilizator DirectAdmin

en: Directive
ro: Directivă

en: Directories
ro: Directori

en: Disable
ro: Dezactivează

en: Disable "anyone can register"
ro: Dezactivează „oricine se poate înregistra”

en: Disable (Default)
ro: Dezactivează (implicit)

en: Disable HTTP methods
ro: Dezactivează metodele HTTP

en: Disable OCSP Stapling
ro: Dezactivează OCSP Stapling

en: Disable OCSP stapling
ro: Dezactivează OCSP stapling

en: Disable XML-RPC
ro: Dezactivează XML-RPC

en: Disable application passwords
ro: Dezactivează parolele de aplicație

en: Disable application passwords.
ro: Dezactivează parolele de aplicație

en: Disable directory browsing
ro: Dezactivează navigarea prin directori

en: Disable directory indexing
ro: Dezactivează indexarea directorilor

en: Disable the built-in file editors
ro: Dezactivează editorii de fișiere incluși

en: Disable user enumeration
ro: Dezactivează enumerarea utilizatorilor

en: Dismiss
ro: Închide

en: Dismiss all notifications
ro: Închide toate notificările

en: Do not allow users with admin username
ro: Nu permite utilizatori cu numele de utilizator „admin”

en: Do you want to store these credentials for renewal purposes?
ro: Dorești să stochezi aceste date de acreditare în scopul reînnoirii?

en: Domain
ro: Domeniu

en: Don't show again
ro: Nu mai arăta din nou

en: Download
ro: Descarcă

en: Due to a recent update by WP Engine, we have changed your settings automatically to adapt.
ro: Datorită unei actualizări recente a WP Engine, am modificat setările tale automat, pentru a le adapta.

en: Email address
ro: Adresă email

en: Email address not valid
ro: Adresa de email nu este validă

en: Email could not be sent.
ro: E-mailul nu a putut fi trimis.

en: Email could not be sent. No message or subject set.
ro: E-mailul nu a putut fi trimis. Nu  a fost setat un mesaj sau un subiect.

en: Email notifications are only sent for important updates, security notices or when certain features are enabled.
ro: Notificările prin e-mail sunt trimise numai pentru actualizări importante, notificări de securitate sau atunci când anumite funcții sunt activate.

en: Email sent! Please check your mail
ro: Am trimis emailul. Te rog verifică emailul

en: Enable
ro: Activează

en: Enable .htaccess only if you know how to regain access in case of issues.
ro: Activează .htaccess doar dacă știi cum să recapeți accesul, în cazul în care apar probleme.

en: Enable 301 .htaccess redirect
ro: Activează redirecționarea 301 prin .htaccess

en: Enable 301 redirect
ro: Activează redirecționarea 301

en: Enable Custom login URL
ro: Activează URL-ul de autentificare personalizat

en: Enable Permissions Policy
ro: Activează Politica de permisiuni

en: Enable a .htaccess redirect or PHP redirect in the settings to create a 301 redirect.
ro: Activează o redirecționare .htaccess sau o redirecționare PHP în setări ca să creezi o redirecționare 301.

en: Enable recommended hardening features in Really Simple SSL
ro: Activează funcțiile de Întărire recomandate în Really Simple SSL

en: Enabling auto renew...
ro: Activez reînnoirea automată...

en: Enter a custom login URL. This allows you to log in via this custom URL instead of /wp-admin or /wp-login.php
ro: Introdu un URL de autentificare personalizat. Îți va permite să te autentifici prin acest URL personalizat în loc de /wp-admin sau /wp-login.php

en: Error code %s
ro: Cod de eroare %s

en: Error code %s.
ro: Cod de eroare %s.

en: Error enabling auto renew for Let's Encrypt
ro: Eroare la activarea reînnoirii automate pentru Let's Encrypt

en: Error occurred when retrieving the webpage.
ro: A apărut o eroare la preluarea paginii web.

en: Errors were reported during installation
ro: Au fost raportate erori în timpul instalării

en: Errors were reported during installation.
ro: Au fost raportate erori în timpul instalării.

en: Every three hours
ro: O dată la fiecare 3 ore

en: Example: If you want to change your login page from /wp-admin/ to /control/ answer: control
ro: Exemplu: dacă dorești să îți schimbi pagina de conectare din /wp-admin/ în /control/ răspunde: control

en: Failed retrieving access token
ro: Recuperarea tokenului de acces a eșuat

en: Failed retrieving account.
ro: Nu s-a putut prelua contul.

en: Failed to activate plugin
ro: Activarea modulului a eșuat

en: Failed to gather package information
ro: Colectarea informațiilor despre pachet a eșuat

en: Failed to install plugin
ro: Instalarea modulului a eșuat

en: Feature
ro: Caracteristică

en: Feedback in plugin overview
ro: Impresii in prezentarea generală a modulului

en: File editing
ro: Editare fișier

en: File missing. Please retry the previous steps.
ro: Fișier lipsă. Încearcă din nou pașii anteriori.

en: Files not created yet...
ro: Fișierele nu au fost create încă...

en: Fix
ro: Corectează

en: For more information, please read this %sarticle%s
ro: Pentru mai multe informații, te rugăm să citești acest %sarticol%s

en: Force update
ro: Actualizare forțată

en: From now on, the debug.log won’t be publicly accessible whenever wp-debugging is enabled. The debug log will be stored in a randomly named folder in /wp-content/. This prevents possible leakage of sensitive debugging information.
ro: De acum înainte, debug.log nu va fi accesibil public atunci când wp-debugging este activat. Jurnalul de depanare va fi stocat într-un dosar numit aleatoriu în /wp-content/. Acest lucru previne posibila scurgere de informații sensibile de depanare.

en: GDPR/CCPA Privacy Suite
ro: Suită de confidențialitate GDPR/CCPA

en: General
ro: Generale

en: General Settings
ro: Setări generale

en: General settings
ro: Setări generale

en: Generating SSL certificate...
ro: Generez certificatul SSL...

en: Generation
ro: Generare

en: Get Advanced Hardening with %sReally Simple SSL Pro%s
ro: Beneficiază de Întărire avansată, cu %sReally Simple SSL Pro%s

en: Get Cross Origin Policy Headers with %sReally Simple SSL Pro%s
ro: Antete de Politică pentru conținut cu origine mixtă cu %sReally Simple SSL Pro%s

en: Get Frame Ancestors with %sReally Simple SSL Pro%s
ro: Obține funcționalitatea Frame Ancestors cu %sReally Simple SSL Pro%s

en: Get HTTP Strict Transport Security with %sReally Simple SSL Pro%s
ro: Beneficiază de HTTP Strict Transport Security, cu %sReally Simple SSL Pro%s

en: Get Premium Support with %sReally Simple SSL Pro%s
ro: Obține suport premium cu %sReally Simple SSL Pro%s

en: Get Recommended Security Headers with %sReally Simple SSL Pro%s
ro: Obține antete de securitate recomandate cu %sReally Simple SSL Pro%s

en: Get Source Directives with %sReally Simple SSL Pro%s
ro: Obține directive sursă cu %sReally Simple SSL Pro%s

en: Get Upgrade Insecure Requests with %sReally Simple SSL Pro%s
ro: Obține Actualizarea solicitărilor nesigure cu %sReally Simple SSL Pro%s

en: Get XML-RPC with %sReally Simple SSL Pro%s
ro: Obține XML-RPC, cu %sReally Simple SSL Pro%s

en: Get detailed insights into visitors' behaviour with Burst Statistics, the privacy-friendly analytics dashboard from Really Simple Plugins.
ro: Primești informații detaliate despre comportamentul vizitatorilor cu Burst Statistics, panoul control de analiză oferit de Really Simple Plugins, care respectă confidențialitatea.

en: Get more information from the Really Simple SSL dashboard on %s
ro: Obține mai multe informații din tabloul de bord Really Simple SSL de pe %s

en: Get notified of important changes, updates and settings. Recommended when using security features.
ro: Fii la curent, cu ajutorul notificărilor despre modificările, actualizările și setările importante. Recomandat atunci când utilizezi funcțiile de securitate.

en: Get notified!
ro: Primești notificări!

en: Get the Mixed Content Scan with %sReally Simple SSL Pro%s
ro: Obține Scanarea conținutului mixt, cu %sReally Simple SSL Pro%s

en: Get the Permissions Policy with %sReally Simple SSL Pro%s
ro: Obține Politica de permisiuni, cu %sReally Simple SSL Pro%s

en: Go to activation
ro: Mergi la activare

en: Go to installation
ro: Mergi la instalare

en: Hardening
ro: Întărire

en: Hardening features are enabled!
ro: Caracteristicile de întărire sunt activate!

en: Hardening features limit the possibility of potential weaknesses and vulnerabilities which can be misused.
ro: Caracteristicile de Întărire limitează probabilitatea unor potențiale puncte slabe sau vulnerabilități care constituie un risc de folosire neautorizată.

en: Here you can configure vulnerability detection, notifications and measures. To learn more about the features displayed, please use the instructions linked in the top-right corner.
ro: Aici poți configura detectarea vulnerabilităților, notificările și măsurile. Pentru a afla mai multe despre caracteristicile afișate, te rugăm să utilizezi instrucțiunile din colțul din dreapta sus.

en: Hi, Really Simple SSL has kept your site secure for a month now, awesome! If you have a moment, please consider leaving a review on WordPress.org to spread the word. We greatly appreciate it! If you have any questions or feedback, leave us a %smessage%s.
ro: Bună, Really Simple SSL ți-a păstrat site-ul în siguranță timp de 30 de zile! Dacă vrei, te rog lasă-ne o recenzie pe WordPress.org ca să afle și alții. Am fi recunoscători! Dacă ai întrebări, păreri sau idei, termite-ne un %smesaj%s.

en: Hi, Really Simple SSL has kept your site secure for some time now, awesome! If you have a moment, please consider leaving a review on WordPress.org to spread the word. We greatly appreciate it! If you have any questions or feedback, leave us a %smessage%s.
ro: Bună, Really Simple SSL ți-a păstrat site-ul în siguranță de ceva timp! Dacă vrei, te rog lasă-ne o recenzie pe WordPress.org ca să afle și alții. Am fi recunoscători! Dacă ai întrebări, păreri sau idei, termite-ne un %smesaj%s.

en: Hide WP version
ro: Ascunde versiunea WP

en: Hide your WordPress version
ro: Ascunde versiunea ta de WordPress

en: High-risk
ro: Risc ridicat

en: High-risk (default)
ro: Risc ridicat (implicit)

en: Hosting
ro: Găzduire

en: Hosting Provider
ro: Furnizor de găzduire

en: Hosting provider
ro: Furnizor de găzduire

en: Http references in your .css and .js files: change any http:// into https://
ro: Referințe http în fișierele tale .css și .js: modifică orice http:// în https://

en: HttpOnly Secure cookies have been set automatically!
ro: Cookie-urile securizate HttpOnly au fost setate automat!

en: HttpOnly Secure cookies not set.
ro: Cookie-urile HttpOnly Secure nu sunt setate.

en: I agree to the Terms & Conditions from Let's Encrypt.
ro: Sunt de acord cu Termenii și Condițiile Let's Encrypt.

en: I don't know, or not listed, proceed with installation
ro: Nu știu sau nu sunt listate, continuă cu instalarea

en: I have read and understood the risks to intervene with these measures.
ro: Am citit și am înțeles riscurile intervenției cu aceste măsuri.

en: If the username 'admin' currently exists, you can rename it here. Please note that you can no longer use this username, and should use the new username or an email address
ro: Dacă numele de utilizator „admin” există în prezent, îl poți redenumi aici. Te rugăm să reții că nu mai poți utiliza acest nume de utilizator și ar trebui să utilizezi noul nume de utilizator sau o adresă de e-mail

en: If there's a vulnerability, you will also get feedback on the themes and plugin overview.
ro: Dacă există o vulnerabilitate, vei primi, de asemenea, feedback cu privire la teme și prezentarea generală a modulelor.

en: If this is not the case, don't add this alias to your certificate.
ro: Dacă nu este cazul, nu adăuga acest alias la certificatul tău.

en: If this option is set to true, the mixed content fixer will fire on the init hook instead of the template_redirect hook. Only use this option when you experience problems with the mixed content fixer.
ro: Dacă această opțiune este activată, programul de reparare a conținutului mixt se va declanșa cu cârligul init în loc de cârligul template_redirect. Folosește această opțiune numai când ai probleme cu programul de reparare a conținutului mixt.

en: If you entered your DNS records before, they need to be changed.
ro: Dacă ai introdus anterior înregistrările tale DNS, ele trebuie modificate.

en: If your hosting provider auto-renews your certificate, no action is required. Alternatively, you have the option to generate an SSL certificate with Really Simple SSL.
ro: Dacă furnizorul tău de găzduire îți reînnoiește certificatul, nu este necesară nicio acțiune. În plus, ai opțiunea să generezi un certificat SSL cu Really Simple SSL.

en: If your hosting provider is not listed, and there's an SSL activation/installation link, please let us %sknow%s.
ro: Dacă furnizorul tău de găzduire nu este prezent în listă și există o legătură pentru activarea/instalarea SSL, te rugăm să ne %sanunți%s.

en: Images, stylesheets or scripts from a domain without an SSL certificate: remove them or move to your own server.
ro: Imagini, foi de stiluri sau scripturi de pe un domeniu fără un certificat SSL: înlătură-le sau mută-le pe propriul server.

en: Import and insert file
ro: importă și inserează fișier

en: Improve Security with %sReally Simple SSL Pro%s
ro: Îmbunătățește securitatea cu %sReally Simple SSL Pro%s

en: Improve security - Upgrade
ro: Îmbunătățește securitatea - actualizează la Pro

en: Improve security with Really Simple SSL Pro.
ro: Îmbunătățește securitatea cu Really Simple SSL Pro.

en: Include alias
ro: Include aliasul

en: Include preload
ro: Include preîncărcarea

en: Include subdomains
ro: Include subdomeniile

en: Install
ro: Instalează

en: Install %sManually%s.
ro: Instalează %smanual%s.

en: Install SSL certificate
ro: Instalează certificatul SSL

en: Installation
ro: Instalare

en: Installation failed.
ro: Instalarea a eșuat.

en: Installation finished
ro: Am finalizat instalarea

en: Installed
ro: Instalat

en: Installing
ro: Instalez

en: Installing SSL certificate using PLESK API...
ro: Instalez certificatul SSL folosind PLESK API...

en: Installing SSL certificate...
ro: Instalez certificatul SSL...

en: Installing plugin...
ro: Instalez modulul...

en: Instructions
ro: Instrucțiuni

en: Invalid license.
ro: Licența nu este validă.

en: Invalid login details.
ro: Detalii de autentificare nevalide.

en: It is currently possible to create an administrator user with the same login and display name.
ro: În prezent e posibilă crearea unui utilizator administrator cu același nume public și nume de logare.

en: It is not possible to install Let's Encrypt on a localhost environment.
ro: Nu este posibilă instalarea Let's Encrypt pe un mediu localhost.

en: It is not possible to install Let's Encrypt on a subfolder configuration.
ro: Nu este posibilă instalarea Let's Encrypt pe o configurație cu subdirectoare.

en: It is not possible to install Let's Encrypt on a subsite. Please go to the main site of your website.
ro: Nu poți să instalezi Let's Encrypt pe un sub-site. Te rog mergi la site-ul tău principal.

en: Learn more
ro: Află mai mult

en: Learn more about our features!
ro: Află mai multe despre caracteristicile noastre!

en: Learn more about security headers
ro: Află mai multe despre antetele de securitate

en: Leave a review
ro: Lasă o recenzie

en: Letʼs Encrypt is a free, automated and open certificate authority brought to you by the nonprofit Internet Security Research Group (ISRG).
ro: Let's Encrypt este o autoritate de certificare gratuită, automată și deschisă, care îți este oferită de organizația non-profit „Grupul de cercetare pentru securitate pe internet (ISRG)”.

en: Leveraging your SSL certificate with HSTS is a staple for every website. Force your website over SSL, mitigating risks of malicious counterfeit websites in your name.
ro: Utilizarea certificatului SSL cu HSTS este un element de bază pentru fiecare site. Forțează site-ul tău să funcționeze prin SSL, atenuând riscurile de site-uri contrafăcute, rău intenționate, care încearcă să utilizeze identitatea ta.

en: License invalid
ro: Licența nu este validă

en: License valid
ro: Licența este validă

en: Lightweight SSL & Hardening Plugin
ro: Un modul ușor pentru SSL și întărire

en: Location
ro: Locație

en: Login credentials incorrect
ro: Datele de autentificare sunt incorecte

en: Login credentials incorrect. Please check your login credentials for cPanel.
ro: Acreditările de conectare sunt incorecte. Te rugăm să îți verifici datele de conectare pentru cPanel.

en: Login status
ro: Starea de autentificare

en: Low-risk
ro: Risc redus

en: Low-risk
ro: Risc redus

en: Low-risk (default)
ro: Risc redus (implicit)

en: Maybe later
ro: Poate mai târziu

en: Measures
ro: Măsuri

en: Medium-risk
ro: Risc mediu

en: Method
ro: Metodă

en: Missing license.
ro: Licența lipsește.

en: Mixed Content Scan
ro: Scanare pentru conținut mixt

en: Mixed content fixer
ro: Program de reparare a conținutului mixt

en: Mixed content fixer - back-end
ro: Reparator de conținut mixt - partea administrativă a site-ului

en: Mixed content fixer - init hook
ro: Reparator de conținut mixt - cârlig de inițiere

en: Mixed content fixer not enabled. Enable the option to fix mixed content on your site.
ro: Programul pentru corectarea conținutului mixt nu este activat. Activează opțiunea ca să corectezi conținutul mixt pe site-ul tău.

en: Mixed content fixer was successfully detected on the front-end.
ro: Programul de reparare a conținutului mixt a fost detectat cu succes pe partea din față.

en: Mixed content in %s
ro: Conținut mixt în %s

en: Mixed content in CSS/JS file from other domain
ro: Conținut mixt în fișier CSS/JS de pe alt domeniu

en: Mixed content in PHP file in %s
ro: Conținut mixt în fișier PHP din %s

en: Mixed content in post: %s
ro: Conținut mixt în articol: %s

en: Mixed content in the postmeta table
ro: Conținut mixt în tabelul postmeta

en: Mixed content scan
ro: Scanare pentru conținut mixt

en: More info
ro: Mai multe informații

en: Multiple %s vulnerabilities have been found.
ro: Au fost găsite mai multe vulnerabilități %s.

en: No 301 redirect is set. Enable the WordPress 301 redirect in the settings to get a 301 permanent redirect.
ro: Nicio redirecționare 301 setată. Activează redirecționarea 301 WordPress în setări pentru a obține o redirecționare 301 permanentă.

en: No 301 redirect to SSL enabled.
ro: Nu este activată nicio redirecționare 301 la SSL.

en: No SSL certificate has been detected.
ro: Nu a fost detectat niciun certificat SSL.

en: No SSL detected
ro: Nu a fost detectat SSL

en: No SSL detected.
ro: Niciun SSL detectat.

en: No SSL detected. Use the retry button to check again.
ro: Nu a fost detectat SSL. Folosește butonul pentru reîncercare pentru a verifica din nou.

en: No known vulnerabilities detected
ro: Nu a fost detectată nicio vulnerabilitate cunoscută

en: No known vulnerabilities detected.
ro: Nu a fost detectată nicio vulnerabilitate cunoscută.

en: No recommended redirect rules detected.
ro: Nu am detectat reguli de redirecționare recomandate.

en: No redirect
ro: Fără redirecționare

en: No subdomain setup detected.
ro: Nu am detectat nicio inițializare a subdomeniului.

en: No valid list of domains.
ro: Nu există o listă validă de domenii.

en: None
ro: Niciun risc

en: Not all recommended security headers are installed
ro: Nu sunt instalate toate antetele de securitate recomandate

en: Not recognized server.
ro: Server nerecunoscut.

en: Notification by Really Simple SSL
ro: Notificare de la Really Simple SSL

en: Notifications
ro: Notificări

en: Notifications by email
ro: Notificări prin e-mail

en: Now have a look at our new features.
ro: Acum află câteva detalii despre noile noastre funcționalități.

en: OCSP not supported, the certificate will be generated without OCSP.
ro: OCSP nu este acceptat, certificatul va fi generat fără OCSP.

en: OCSP stapling is configured as enabled by default. You can disable this option if this is not supported by your hosting provider.
ro: OCSP stapling este configurată și activată în mod implicit. Poți să dezactivezi această opțiune dacă nu este acceptată de serviciul tău de găzduire.

en: Off
ro: Oprit

en: On Apache you can use a .htaccess redirect, which is usually faster, but may cause issues on some configurations. Read the instructions in the sidebar first.
ro: Pe Apache, poți să folosești o redirecționare .htaccess care este de obicei mai rapidă, dar care poate cauza probleme pe anumite configurări. Mai întâi, citește instrucțiunile din bara laterală.

en: Once every 5 minutes
ro: O dată la fiecare 5 minute

en: Once every day
ro: O dată pe zi

en: Once every week
ro: O dată pe săptămână

en: One click SSL optimization
ro: Optimizare SSL cu un singur clic

en: One day (for testing only)
ro: O zi (doar pentru testare)

en: One of the most powerful features, and therefore the most complex are the Cross-Origin headers that can isolate your website so any data leaks are minimized.
ro: Una dintre caracteristicile cele mai puternice, deci și cele mai complexe, este cea legată de antetele pentru Politicile privind domeniile diferite (Cross Origin), care pot izola site-ul tău astfel încât orice scurgeri de date să fie minimizate.

en: One year
ro: Un an

en: Only enable if the default mixed content fixer does not fix your front-end mixed content.
ro: Activează această opțiune numai dacă reparatorul de conținut mixt implicit nu remediază conținutul mixt din partea din față (front-end) a site-ului.

en: Only enable this if you experience mixed content in the admin environment of your WordPress website.
ro: Activează această opțiune numai dacă ai conținut mixt în mediul de administrare al site-ului tău WordPress.

en: Open
ro: Deschide

en: Options
ro: Opțiuni

en: Or set your wp-config.php to writable and reload this page.
ro: Sau configurează wp-config.php să poată fi scris și reîncarcă această pagină.

en: Order ID mismatch, regenerate order.
ro: ID-ul comenzii nu corespunde, regenerează comanda.

en: Order successfully created.
ro: Am creat cu succes comanda.

en: Order successfully retrieved.
ro: Am preluat cu succes comanda.

en: Our vulnerability reporting is in beta. Signup for the beta to discover the new features!
ro: Raportarea noastră despre vulnerabilități este în versiune beta. Înscrie-te la versiunea beta pentru a descoperi noile funcții!

en: Overview
ro: Tablou de bord

en: Package information retrieved
ro: Am recuperat informațiile despre pachet

en: Permission denied.
ro: Permisiune refuzată.

en: Permissions Policy
ro: Politică de permisiuni

en: Please activate it manually on your hosting dashboard.
ro: Te rog să îl activezi manual în panoul de control al serviciului tău de găzduire.

en: Please activate it on your dashboard %smanually%s
ro: Te rog activează-l %smanual%s din panoul tău de control

en: Please add the following lines to your .htaccess, or set it to writable:
ro: Te rog adaugă următoarele rânduri în fișierul tău .htaccess, sau setează fișierul pentru a fi editabil:

en: Please adjust the CAA records via your DNS provider to allow Let’s Encrypt SSL certificates
ro: Te rugăm să ajustezi înregistrările CAA prin intermediul furnizorului tău de DNS pentru a permite certificatele SSL Let's Encrypt

en: Please change your email address %shere%s and try again.
ro: Te rog schimbă adresa de email %saici%s și încearcă din nou.

en: Please check if the non www version of your site also points to this website.
ro: Te rog verifică dacă versiunea fără www a site-ului tău indică la acest site.

en: Please check if the www version of your site also points to this website.
ro: Te rog verifică dacă versiunea www a site-ului tău indică la acest site.

en: Please check if your REST API is loading correctly. Your site currently is using the slower Ajax fallback method to load the settings.
ro: Te rugăm să verifici dacă REST API se încarcă corect. Site-ul tău utilizează în prezent metoda de rezervă Ajax, mai lentă, pentru a încărca setările.

en: Please check the vulnerabilities overview for more information and take appropriate action.
ro: Verifică prezentarea generală a vulnerabilităților pentru mai multe informații și ia măsurile adecvate.

en: Please complete %smanually%s
ro: Te rog completează %smanual%s

en: Please complete manually in your hosting dashboard.
ro: Te rog să completezi manual în panoul de control al serviciului tău de găzduire.

en: Please complete the following step(s) first: %s
ro: Te rog să finalizezi mai întâi următorii pași: %s

en: Please create a folder 'rsssl' in the uploads directory, with 644 permissions.
ro: Te rog creează un dosar „rsssl” în directorul „uploads”, cu permisiuni 644.

en: Please double check your DNS txt record.
ro: Te rugăm să verifici înregistrarea DNS txt.

en: Please refresh the SSL status if a certificate has been installed recently.
ro: Te rog reîmprospătează starea SSL dacă ai instalat recent un certificat.

en: Please set the wp-config.php to writable until the rule has been written.
ro: Te rugăm setează wp-config.php ca editabil, până când regula este scrisă.

en: Please set the wp-content folder to writable:
ro: Te rugăm setează directorul wp-content ca editabil:

en: Plesk admin URL
ro: URL de administrare Plesk

en: Plesk host
ro: Gazdă Plesk

en: Plesk password
ro: Parolă Plesk

en: Plesk recognized. Possibly the certificate can be installed automatically.
ro: Plesk recunoscut. Este posibil ca certificatul să poată fi instalat automat.

en: Plesk username
ro: Nume de utilizator Plesk

en: Plesk username and password
ro: Nume de utilizator și parolă Plesk

en: Plugin activated
ro: Modulul este activat

en: Plugin installed
ro: Modul este instalat

en: Premium Support
ro: Suport premium

en: Premium support
ro: Suport premium

en: Prevent code execution in the public 'Uploads' folder
ro: Previno execuția codului în folderul public „Uploads”.

en: Prevent login error leakage
ro: Împiedică scurgerea informațiilor despre erorile de logare

en: Prevent login feedback
ro: Previne erorile de conectare

en: Prevent user enumeration
ro: Împiedică enumerarea utilizatorilor

en: Quarantine
ro: Carantină

en: Quarantined
ro: În carantină

en: Re-check
ro: Reverificare

en: Read more
ro: Citește mai mult

en: Read more about security concerns with debug display enabled
ro: Citește mai mult despre problemele de securitate cu afișarea depanării activată

en: Really Simple SSL - Notification Test
ro: Really Simple SSL - notificare test

en: Really Simple SSL Pro is not up to date. Update Really Simple SSL Pro to ensure compatibility.
ro: Modulul Really Simple SSL Pro nu este actualizat. Pentru a asigura compatibilitatea, actualizează Really Simple SSL Pro.

en: Really Simple SSL and Really Simple SSL add-ons do not process any personal identifiable information, so the GDPR does not apply to these plugins or usage of these plugins on your website. You can find our privacy policy <a href="%s" target="_blank">here</a>.
ro: Really Simple SSL și suplimentele Really Simple SSL nu procesează niciun fel de informații personale de identificare, deci GDPR nu se aplică la aceste module sau la folosirea lor pe site-ul tău web. Poți găsi politica noastră de confidențialitate <a href="%s" target="_blank">aici</a>.

en: Really Simple SSL automatically detects your settings and configures your website to run over HTTPS. To keep it lightweight, we kept the options to a minimum. Your website will move to SSL with one click.
ro: Really Simple SSL detectează automat setările și configurează site-ul web să ruleze folosind HTTPS. Pentru un nivel optim de resurse am redus opțiunile la minimum. Site-ul tău va trece la SSL cu un singur clic.

en: Really Simple SSL collects information about plugins, themes, and core vulnerabilities from our database powered by WPVulnerability. Anonymized data about these vulnerable components will be sent to Really Simple SSL for statistical analysis to improve open-source contributions. For more information, please read our privacy statement.
ro: Really Simple SSL colectează informații despre module, teme și vulnerabilități principale din baza noastră de date alimentată de WPVulnerability. Datele anonimizate despre aceste componente vulnerabile vor fi trimise către Really Simple SSL pentru analize statistice, în scopul de a îmbunătăți contribuțiile open-source. Pentru mai multe informații, te rugăm să citești declarația noastră de confidențialitate.

en: Really Simple SSL dashboard
ro: Tabloul de bord Really Simple SSL

en: Really Simple SSL detected an SSL certificate, but has not been configured to enforce SSL.
ro: Really Simple SSL a detectat un certificat SSL, dar nu a fost configurat pentru a aplica SSL.

en: Really Simple SSL has received no response from the webpage.
ro: Really Simple SSL nu a primit niciun răspuns de la pagina web.

en: Really Simple SSL is installed, but no valid SSL certificate is detected.
ro: Really Simple SSL este instalat, dar nu este detectat niciun certificat SSL valid.

en: Recommended Security Headers
ro: Antete de securitate recomandate

en: Recommended by Really Simple Plugins
ro: Recomandat de Really Simple Plugins

en: Recommended security headers enabled.
ro: Anteturile de securitate recomandate au fost activate.

en: Recommended security headers installed
ro: Antetele de securitate recomandate sunt instalate

en: Redirect method
ro: Metodă de redirecționare

en: Redirects your site to https with a SEO friendly 301 redirect if it is requested over http.
ro: Dacă site-ul tău este solicitat prin http, va fi redirecționat către https, cu o redirecționare 301 compatibilă cu SEO.

en: Referrer Policy
ro: Politica privind referenții

en: Remove from public location with Really Simple SSL
ro: Elimină din locația publică cu Really Simple SSL

en: Rename admin user enabled: Please choose a new username of at least 3 characters, which is not in use yet.
ro: Redenumirea utilizatorului admin a fost activată: alege un nou nume de utilizator de cel puțin 3 caractere, care nu este încă utilizat.

en: Rename and randomize your database prefix
ro: Redenumește și randomizează prefixul bazei de date

en: Renew certificate
ro: Înnoiește certificatul

en: Renew installation
ro: Înnoiește instalarea

en: Retrieving Cloudways server data...
ro: Se preiau datele serverului Cloudways...

en: Retrieving DNS verification token...
ro: Preiau tokenul pentru verificarea DNS...

en: Retrieving package information...
ro: Preiau informațiile despre pachet...

en: Retry
ro: Reîncearcă

en: Risk
ro: Risc

en: SSL Status Test
ro: Test de stare SSL

en: SSL activation in progress
ro: SSL în curs de activare

en: SSL certificate should be generated and installed.
ro: Certificatul SSL ar trebui să fie generat și instalat.

en: SSL certificate will expire on %s.
ro: Certificatul SSL va expira pe %s.

en: SSL configuration finished!
ro: Configurarea SSL s-a încheiat!

en: SSL has been activated
ro: SSL a fost activat

en: SSL is activated on your site.
ro: SSL este activat pe site-ul tău.

en: SSL is enabled networkwide.
ro: SSL este activat în întreaga rețea.

en: SSL is enabled on your site.
ro: SSL este activat pe site-ul tău.

en: SSL is not enabled on your network
ro: SSL nu este activat încă în rețeaua ta

en: SSL is not enabled yet.
ro: SSL nu este activat încă.

en: SSL is not enabled.
ro: SSL nu este activat.

en: SSL is not yet enabled on this site.
ro: SSL nu este încă activat pe acest site.

en: SSL is now activated. Follow the three steps in this article to check if your website is secure.
ro: SSL este acum activat. Urmează cei trei pași din acest articol pentru a verifica dacă site-ul tău este sigur.

en: SSL settings
ro: Setări SSL

en: SSL successfully installed on %s
ro: SSL a fost instalat cu succes pe %s

en: Searching for link to SSL installation page on your server...
ro: Caut legătura la pagina de instalare SSL pe serverul tău...

en: Security
ro: Securitate

en: Security Headers Test
ro: Test antet securitate

en: Security through obscurity. Your site is no longer using the default wp_ prefix for database tables. The process has been designed to only complete and replace the tables after all wp_ tables are successfully renamed. In the unlikely event that this does lead to database issues on your site, please navigate to our troubleshooting article.
ro: Securitate prin obscuritate. Site-ul tău nu mai folosește prefixul wp_ implicit pentru tabelele bazei de date. Procesul a fost conceput pentru a completa și înlocui tabelele numai după ce toate tabelele wp_ au fost redenumite cu succes. În cazul puțin probabil în care acest lucru duce la probleme legate de bazele de date pe site-ul tău, te rugăm să navighezi la articolul nostru de depanare.

en: See which recommended security headers are not present on your website.
ro: Vezi ce antete de securitate recomandate nu sunt prezente pe site-ul tău

en: Self (Default)
ro: Auto (implicit)

en: Self-hosted and privacy-friendly analytics tool.
ro: Instrument de analiză auto-găzduit, care respectă confidențialitatea.

en: Self-hosted, Privacy-friendly analytics tool
ro: Instrument de analiză auto-găzduit, care respectă confidențialitatea

en: Send
ro: Trimite

en: Send test notification by email
ro: Trimite o notificare de testare prin e-mail

en: Serve encrypted and authenticated responses
ro: Servește răspunsuri criptate și autentificate

en: Set permissions to 644 to enable SSL generation.
ro: Setează permisiunile la 644 pentru a permite generarea SSL.

en: Set your wp-config.php to writable and reload this page.
ro: Configurează wp-config.php ca să poată fi scris și apoi reîncarcă această pagină.

en: Settings
ro: Setări

en: Settings update: .htaccess redirect
ro: Actualizare setări: redirecționare .htaccess

en: Settings update: Database prefix changed
ro: Actualizare a setărilor: prefixul bazei de date a fost modificat

en: Settings update: Debug.log file relocated
ro: Actualizare a setărilor: fișierul debug.log a fost relocat.

en: Settings update: Username 'admin' renamed
ro: Actualizare setări: numele de utilizator „admin” a fost redenumit

en: Site wide - Test Notification
ro: Întregul site - Notificare de testare

en: Site-wide, admin notification
ro: Notificare de administrator la nivelul întregului site

en: Source
ro: Sursă

en: Stop editing the .htaccess file
ro: Oprește editarea fișierului .htaccess

en: Store for renewal purposes. If not stored, renewal may need to be done manually.
ro: Păstrează pentru reînnoire. Dacă nu este păstrat, poate fi necesară reînnoirea manuală.

en: Successfully added TXT record.
ro: Am adăugat cu succes înregistrarea TXT.

en: Successfully generated certificate.
ro: Certificatul a fost generat cu succes.

en: Successfully installed Let's Encrypt
ro: Let's Encrypt a fost instalat cu succes

en: Successfully installed SSL
ro: SSL a fost instalat cu succes

en: Successfully retrieved account
ro: Cont recuperat cu succes

en: Successfully retrieved server id and app id
ro: ID-ul serverului și ID-ul aplicației au fost recuperate cu succes

en: Successfully verified DNS records
ro: Înregistrările DNS verificate cu succes

en: Successfully verified alias domain.
ro: Domeniul alias a fost verificat cu succes.

en: Support
ro: Suport

en: System Status
ro: Stare sistem

en: System status
ro: Stare sistem

en: Terms & Conditions are accepted.
ro: Ai acceptat termenii și condițiile.

en: Terms & Conditions.
ro: Termeni și condiții.

en: Terms and Conditions
ro: Termeni și condiții

en: Test not found.
ro: Testul nu a fost găsit.

en: Test notifications
ro: Notificări de testare

en: Test notifications can be used to test email delivery and shows how vulnerabilities will be reported on your WordPress installation.
ro: Notificările de testare pot fi folosite pentru a testa livrarea e-mailurilor și pentru a arăta cum vor fi raportate vulnerabilitățile asociate cu instalarea ta WordPress.

en: Thanks for updating to Really Simple SSL 6.0! Check out our new features on the settings page.
ro: Mulțumim pentru actualizarea la Really Simple SSL 6.0! Vezi noile noastre funcționalități, pe pagina de setări.

en: Thanks for updating!
ro: Mulțumim pentru actualizare!

en: The 'force-deactivate.php' file has to be renamed to .txt. Otherwise your ssl can be deactivated by anyone on the internet.
ro: Fișierul „force-deactivate.php” trebuie redenumit în .txt. Dacă nu faci asta, SSL-ul tău poate fi dezactivat de oricine de pe internet.

en: The .htaccess redirect has been enabled on your site. If the server configuration is non-standard, this might cause issues. Please check if all pages on your site are functioning properly.
ro: Redirecționarea .htaccess a fost activată pe site-ul tău. Dacă configurarea serverului nu este una standard, este posibil să apară probleme. Te rog să verifici dacă toate paginile site-ului tău funcționează corect.

en: The .htaccess redirect rules selected by this plugin failed in the test. Set manually or dismiss to leave on PHP redirect.
ro: Regulile de redirecționare .htaccess selectate de acest modul au eșuat la testare. Setează manual sau închide pentru a lăsa activă redirecționarea PHP.

en: The .htaccess redirect will remain active
ro: Redirecționarea .htaccess va rămâne activă

en: The 301 .htaccess redirect is the fastest and most reliable redirect option.
ro: Redirecționarea 301 .htaccess este cea mai rapidă și mai fiabilă opțiune de redirecționare.

en: The 301 redirect with .htaccess to HTTPS is now enabled.
ro: Setare redirecționare 301 către HTTPS, prin .htaccess, este acum activată.

en: The DISALLOW_FILE_EDIT constant is defined and set to false. You can remove it from your wp-config.php.
ro: Constanta DISALLOW_FILE_EDIT este definită și setată la fals. O poți șterge din wp-config.php.

en: The DNS response for %s was %s, while it should be %s.
ro: Răspunsul DNS pentru %s a fost %s, dar ar trebui să fie %s.

en: The Hosting Panel software was not recognized. Depending on your hosting provider, the generated certificate may need to be installed manually.
ro: Software-ul de găzduire nu a fost recunoscut. În funcție de furnizorul tău de găzduire, este posibil ca certificatul generat să fie instalat manual.

en: The PHP function CURL has successfully been detected.
ro: Funcția PHP CURL a fost detectată cu succes.

en: The PHP function CURL is not available on your server, which is required. Please contact your hosting provider.
ro: Funcția PHP CURL nu este disponibilă pe serverul tău, dar este necesară. Te rugăm să contactezi furnizorul tău de găzduire.

en: The Really Simple SSL plugin folder in the /wp-content/plugins/ directory has been renamed to %s. This might cause issues when deactivating, or with premium add-ons. To fix this you can rename the Really Simple SSL folder back to the default %s.
ro: Dosarul pentru modulul Really Simple SSL din directorul /wp-content/plugins/ a fost redenumit în %s. Acest lucru ar putea cauza probleme la dezactivare sau la suplimentele premium. Pentru a remedia acest lucru, poți redenumi folderul Really Simple SSL înapoi la valoarea implicită %s.

en: The SSL certificate has been renewed, and requires manual %sinstallation%s in your hosting dashboard.
ro: Certificatul SSL a fost reînnoit și necesită o %sinstalare%s manuală în panoul de control al serviciului tău de găzduire.

en: The Terms & Conditions were not accepted. Please accept in the general settings.
ro: Nu ai acceptat termenii și condițiile. Te rugăm să accepți în setările generale.

en: The URL you use to access your DirectAdmin dashboard. Ends on :2222.
ro: URL-ul pe care îl folosești pentru a accesa panoul de control DirectAdmin. Se termină în :2222.

en: The URL you use to access your Plesk dashboard. Ends on :8443.
ro: URL-ul pe care îl folosești pentru a accesa panoul de control Plesk. Se termină în :8443.

en: The URL you use to access your cPanel dashboard. Ends on :2083.
ro: URL-ul pe care îl folosești pentru a accesa panoul de control cPanel. Se termină în :2083.

en: The WordPress 301 redirect will stop working
ro: Redirecționarea 301 WordPress nu va mai funcționa

en: The automatic installation of your certificate has failed. Please check your credentials, and retry the %sinstallation%s.
ro: Instalarea automată a certificatului tău a eșuat. Te rog verifică datele de conectare la server și încearcă %sinstalarea%s din nou.

en: The built-in file editors are accessible to others.
ro: Editorii de fișiere incluși sunt accesibili altor persoane.

en: The certificate generation was rate limited for 10 minutes because the authorization failed.
ro: Generarea certificatului a fost limitată de 10 minute, deoarece autorizarea a eșuat.

en: The certificate installation was rate limited. Please try again later.
ro: Instalarea certificatului a fost limitată. Te rugăm să încerci din nou mai târziu.

en: The certs directory is not created yet.
ro: Directorul certs nu este încă creat.

en: The certs directory was successfully created.
ro: Directorul certs a fost creat cu succes.

en: The challenge directory is not created yet.
ro: Directorul challenge nu este încă creat.

en: The challenge directory was successfully created.
ro: Directorul challenge a fost creat cu succes.

en: The code to block code execution in the uploads folder cannot be added automatically on nginx. Add the following code to your nginx.conf file:
ro: Codul de blocare a executării de cod în dosarul de încărcări nu poate fi adăugat automat pe nginx. Adaugă codul de mai jos la fișierul tău nginx.conf:

en: The content security policy has many options, so we always recommend starting in ‘learning mode’ to see what files and scripts are loaded.
ro: Politica de securitate a conținutului are numeroase opțiuni, așa că recomandăm de fiecare dată să începi cu „modul de învățare”, pentru a vedea ce fișiere și scripturi sunt încărcate.

en: The email address was not set. Please set the email address
ro: Adresa de email nu a fost setată. Te rog setează adresa de email

en: The extensive mixed content scan will list all current and future issues and provide a fix, or instructions to fix manually.
ro: Scanarea extinsă a conținutului mixt va lista toate problemele curente și viitoare și poate furniza o soluție automată de reparare, ori instrucțiuni pentru remedierea manuală.

en: The following directories do not have the necessary writing permissions.
ro: Următoarele directoare nu au permisiunile de scriere necesare.

en: The following information is attached when you send this form: license key, scan results, your domain, .htaccess file, debug log and a list of active plugins.
ro: La trimiterea acestui formular vor fi atașate următoarele informații: cheia de licență, rezultatele scanării, domeniul tău, fișierul .htaccess, istoricul de depanare și o listă a modulelor active.

en: The key directory is not created yet.
ro: Directorul key nu este încă creat.

en: The key directory was successfully created.
ro: Directorul key a fost creat cu succes.

en: The mixed content fixer could not be detected due to a cURL error: %s. cURL errors are often caused by an outdated version of PHP or cURL and don't affect the front-end of your site. Contact your hosting provider for a fix.
ro: Programul de reparare a conținutului mixt nu a putut fi detectat din cauza unei erori cURL: %s. Erorile cURL sunt adesea cauzate de o versiune învechită a PHP sau cURL și nu afectează partea din față a sitului tău. Contactează furnizorul de găzduire pentru o soluție.

en: The mixed content fixer is active, but was not detected on the frontpage.
ro: Programul de reparare a conținutului mixt este activ, dar nu a fost detectat pe prima pagină.

en: The mixed content fixer will stop working
ro: Programul de reparare a conținutului mixt va înceta să funcționeze

en: The non-www version of your site does not point to this website. This is recommended, as it will allow you to add it to the certificate as well.
ro: Versiunea non-www a site-ului tău nu trimite spre acest site web. Acest lucru este recomandat, deoarece îți va permite să îl adăugi și la certificat.

en: The order is invalid, possibly due to too many failed authorization attempts. Please start at the previous step.
ro: Comanda nu este validă, posibil din cauza prea multor încercări de autorizare eșuate. Te rog să reîncepi de la pasul anterior.

en: The recommended security headers are detected on your site.
ro: Anteturile de securitate recomandate sunt detectate pe site-ul tău.

en: The required directories have the necessary writing permissions.
ro: Directoarele necesare au permisiunile de scriere necesare.

en: The system is not ready for the DNS verification yet. Please run the wizard again.
ro: Sistemul nu este încă pregătit pentru verificarea DNS. Rulează din nou expertul.

en: The system is not ready for the installation yet. Please run the wizard again.
ro: Sistemul nu este încă pregătit pentru instalare. Te rog rulează din nou asistentul de inițializare.

en: The used domain for your email address is not allowed.
ro: Domeniul folosit pentru adresa ta de e-mail nu este permis.

en: The value, WP_DEBUG_DISPLAY, has either been enabled by WP_DEBUG or added to your configuration file. This will make errors display on the front end of your site.
ro: Valoarea WP_DEBUG_DISPLAY a fost fie activată de WP_DEBUG, fie adăugată fișierului tău de configurare. Aceasta va avea ca efect afișarea de erori în partea din față a site-ului tău.

en: The value, WP_DEBUG_LOG, has been added to this website’s configuration file. This means any errors on the site will be written to a file which is potentially available to all users.
ro: Valoarea WP_DEBUG_LOG a fost adăugată la fișierul de configurare a acestui site. Aceasta va avea ca efect scrierea de erori într-un fișier care este potențial accesibil tuturor utilizatorilor.

en: The wp-config.php file is not writable, and needs to be edited. Please set this file to writable.
ro: Fișierul wp-config.php nu poate fi scris, dar el trebuie să fie editat. Te rog să setezi acest fișier ca să poată fi scris.

en: The www version of your site does not point to this website. This is recommended, as it will allow you to add it to the certificate as well.
ro: Versiunea www a site-ului tău nu indică acest site. Acest lucru este recomandat, deoarece îți va permite să îl adaugi și la certificat.

en: These notifications are set to the minimum risk level that triggers a notification. For example, the default site-wide notification triggers on high-risk and critical vulnerabilities.
ro: Aceste notificări sunt setate la nivelul minim de risc care declanșează o notificare. De exemplu, notificarea implicită la nivelul întregului site se declanșează la vulnerabilitățile cu risc ridicat și critice.

en: These security headers are the fundamental security measures to protect your website visitors while visiting your website.
ro: Antetele de securitate sunt măsuri esențiale de securitate pentru a proteja vizitatorii în timpul vizitei pe site-ul tău.

en: They might be misused if you don’t actively tell the browser to disable these features.
ro: Pot fi folosite cu rea intenție dacă nu transmiți navigatorului instrucțiuni pentru dezactivarea acestor caracteristici.

en: This appears to be an invalid license key for this plugin.
ro: Se pare că această cheie de licență nu este validă pentru acest modul.

en: This email address is used to create a Let's Encrypt account. This is also where you will receive renewal notifications.
ro: Această adresă de email este folosită pentru crearea unui cont Let's Encrypt. La această adresă vei primi și notificări pentru reînnoire.

en: This email is confirmation that any security notices are likely to reach your inbox.
ro: Acest e-mail este o confirmare că este probabil ca orice notificări de securitate să ajungă în căsuța ta de e-mail.

en: This email is part of the Really Simple SSL Notification System
ro: Acest email face parte din sistemul de notificări Really Simple SSL

en: This email was sent to
ro: Acest email a fost trimis la

en: This feature depends on multiple standard background processes. If a process fails or is unavailable on your system, detection might not work. We run frequent tests for this purpose. We will notify you accordingly if there are any issues.
ro: Această funcționalitate depinde de mai multe procese standard de fundal. Dacă un proces eșuează sau nu este disponibil pe sistemul tău, este posibil ca detectarea să nu funcționeze. Facem teste frecvente în acest scop. Te vom anunța în caz că există probleme.

en: This is a multisite configuration with subdomains. You should generate a wildcard certificate on the root domain.
ro: Aceasta este o configurație multisite cu subdomenii. Ar trebui să generezi un certificat wildcard pe domeniul rădăcină.

en: This is a test notification from Really Simple SSL. You can safely dismiss this message.
ro: Aceasta este o notificare de testare de la Really Simple SSL. Poți închide acest mesaj în siguranță.

en: This is a vulnerability alert from Really Simple SSL for %s.
ro: Aceasta este o alertă de vulnerabilitate de la Really Simple SSL pentru %s.

en: This is the vulnerability overview. Here you will find current known vulnerabilities on your system. You can find more information and helpful, actionable insights for every vulnerability under details.
ro: Aceasta este prezentarea generală a vulnerabilității. Aici vi găsi vulnerabilitățile actuale cunoscute, existente pe sistemul tău. Poți găsi mai multe informații utile și sfaturi concrete, pentru fiecare vulnerabilitate, în detalii.

en: This leads to issues when activating SSL networkwide since subdomains will be forced over SSL as well while they don't have a valid certificate.
ro: Acest lucru duce la probleme la activarea SSL la nivel de rețea, deoarece subdomeniile vor fi forțate și prin SSL, în timp ce acestea nu au un certificat valid.

en: This will include both the www. and non-www. version of your domain.
ro: Va include ambele versiuni ale domeniului tău, www. și fără www.

en: This will limit or fully disable HTTP requests that are not needed, but could be used with malicious intent.
ro: Acest lucru va limita sau va dezactiva complet solicitările HTTP care nu sunt necesare, dar care ar putea fi utilizate cu rele intenții.

en: This will permanently change your database prefixes and you can NOT rollback this feature. Please make sure you have a back-up.
ro: Această funcție va schimba permanent prefixele bazei de date și NU poți anula această funcție pentru a reveni la starea inițială. Te rugăm să te asiguri că ai o copie de rezervă.

en: This will send emails about vulnerabilities directly from your server. Make sure you can receive emails by the testing a preview below. If this feature is disabled, please enable notifications under general settings.
ro: Această opțiune va trimite e-mailuri despre vulnerabilități direct de pe serverul tău. Asigură-te că poți primi e-mailuri testând o previzualizare, mai jos. Dacă această caracteristică este dezactivată, te rugăm să activezi notificările din setările generale.

en: To deactivate the plugin correctly, please select if you want to:
ro: Pentru a dezactiva corect modulul, selectează dacă dorești:

en: To ensure all traffic passes through SSL, please enable a 301 redirect.
ro: Pentru a te asigura că tot traficul trece prin SSL, te rugăm să activezi o redirecționare 301.

en: To safely enable SSL on your server configuration, you should add the following line of code to your wp-config.php.
ro: Pentru a activa SSL în condiții de siguranță pe site-ul tău, ar fi indicat să adaugi următorul rând în fișierul tău wp-config.php.

en: To set the httponly secure cookie settings, your wp-config.php has to be edited, but the file is not writable.
ro: Pentru a seta setările cookie-urilor securizate httponly, wp-config.php trebuie modificat, dar fișierul nu poate fi scris.

en: Token not generated. Please complete the previous step.
ro: Tokenul nu a fost generat. Te rog finalizează pasul anterior.

en: Token not received yet.
ro: Tokenul nu a fost primit încă.

en: Token successfully retrieved.
ro: Tokenul a fost recuperat cu succes.

en: Trying to create directory in root of website.
ro: Încerc să creez directorul în rădăcina site-ului web.

en: Two years (required for preload)
ro: Doi ani (necesar pentru pre-încărcare)

en: Type
ro: Scrie

en: Unable to connect to cPanel
ro: Nu pot face conectarea la cPanel

en: Update Really Simple SSL Pro: the plugin needs to be updated to the latest version to be compatible.
ro: Actualizează Really Simple SSL Pro: modulul trebuie să fie actualizat la ultima versiune pentru a fi compatibil.

en: Upgrade
ro: Actualizează

en: Uploads folder not writable.
ro: Dosarul de încărcări nu este editabil.

en: User Enumeration
ro: Enumerarea utilizatorilor

en: Username
ro: Nume de utilizator

en: Username 'admin' has been changed to %s
ro: Numele de utilizator „admin” a fost schimbat în %s

en: Users trying to enter via /wp-admin or /wp-login.php will be redirected to this URL.
ro: Utilizatorii care încearcă să intre folosind /wp-admin sau /wp-login.php vor fi redirecționați la acest URL.

en: Validating license...
ro: Validez licența...

en: View
ro: Vezi

en: View settings page
ro: Vezi pagina de setări

en: View vulnerabilities
ro: Vezi vulnerabilitățile

en: Visit Dashboard
ro: Du-te la Panou control

en: Visit the plugins overview or %srenew your license%s.
ro: Vezi ecranul general de module sau %sînnoiește-ți licența%s.

en: Vulnerabilities
ro: Vulnerabilități

en: Vulnerabilities Overview
ro: Prezentarea generală a vulnerabilităților

en: Vulnerabilities detected
ro: Au fost detectate vulnerabilități

en: Vulnerability Alert: %s
ro: Alertă de vulnerabilitate: %s

en: Vulnerability detection
ro: Detectarea vulnerabilităților

en: Vulnerability: %s
ro: Vulnerabilitate: %s

en: Warning
ro: Avertizare

en: We have detected administrator roles where the login and display names are the same.
ro: Am identificat roluri de administrator pentru care numele de logare și cel de afișare sunt identice.

en: We have detected the %s plugin on your website.
ro: Am detectat modulul %s pe site-ul tău.

en: We have not detected any known hosting limitations.
ro: Nu am detectat nicio limită de găzduire cunoscută.

en: We have tried to make our Wizard as simple and fast as possible. Although these questions are all necessary, if there’s any way you think we can improve the plugin, please let us %sknow%s!
ro: Am încercat să facem asistentul de inițializare cât mai simplu și rapid posibil. Deși toate aceste întrebări sunt necesare, dacă crezi că ne poți ajuta să îmbunătățim modulul, te rog %sanunță-ne%s!

en: We use email notification to explain important updates in plugin settings.
ro: Folosim notificările prin email pentru a explica actualizările importante în setările modulului.

en: Why did I receive this email?
ro: De ce am primit acest e-mail?

en: Widget area
ro: Zonă piese

en: Widget with mixed content
ro: Piese cu conținut mixt

en: Will run a frequent update process on vulnerable components.
ro: Va rula un proces de actualizare frecventă pentru componentele vulnerabile.

en: WordPress 301 redirect enabled. We recommend to enable a 301 .htaccess redirect.
ro: Redirecționare WordPress 301 activată. Îți recomandăm să activezi o redirecționare 301 .htaccess.

en: X-Content-Type options
ro: Opțiuni pentru X-Content-Type

en: X-Frame options
ro: Opțiuni pentru X-Frame

en: You already have a valid SSL certificate.
ro: Ai deja un certificat SSL valid.

en: You already have free SSL on your hosting environment.
ro: Ai deja SSL gratuit în mediul tău de găzduire.

en: You are using the Really Simple SSL Shell Exec add on, but your current version needs to be updated.
ro: Utilizezi suplimentul Really Simple SSL Shell Exec, dar versiunea ta curentă trebuie actualizată.

en: You can also let the automatic scan of the pro version handle this for you, and get premium support, increased security with HSTS and more!
ro: De asemenea, poți lăsa scanarea automată a versiunii pro să se ocupe de aceasta pentru tine și să beneficiezi de suport premium, securitate sporită cu HSTS și altele!

en: You can choose to automate the most common actions for a vulnerability. Each action is set to a minimum risk level, similar to the notifications. Please read the instructions to learn more about the process.
ro: Poți alege să automatizezi cele mai comune acțiuni pentru o vulnerabilitate. Fiecare acțiune este setată la un nivel minim de risc, similar notificărilor. Te rugăm să citești instrucțiunile pentru a afla mai multe despre proces.

en: You can find your Plesk username and password in %s
ro: Poți găsi numele de utilizator și parola Plesk în %s

en: You can find your api key %shere%s (make sure you're logged in with your main account).
ro: Poți găsi cheia API %saici%s (asigură-te că ești autentificat cu contul tău principal).

en: You can follow these %sinstructions%s.
ro: Poți să urmezi aceste %sinstrucțiuni%s.

en: You have %s %s %s
ro: Ai %s %s %s

en: You have %s %s %s. Please take appropriate action.
ro: Ai %s %s %s. Te rugăm să iei măsurile corespunzătoare.

en: You have changed your login URL
ro: Ai schimbat URL-ul tău de autentificare

en: You have enabled a feature on %s. We think it's important to let you know a little bit more about this feature so you can use it without worries.
ro: Ai activat o funcție pe %s. Credem că este important să îți oferim câteva informații suplimentare despre această funcție, astfel încât să o poți utiliza fără griji.

en: You have set a 301 redirect to SSL. This is important for SEO purposes
ro: Ai setat o redirecționare 301 către SSL. Acest lucru este important în scopuri SEO

en: You have the Really Simple SSL Let's Encrypt beta add-on activated. This functionality has now been integrated in core, so you can deactivate the add-on.
ro: Ai activat modulul adițional Really Simple SSL Let's Encrypt beta. Această funcționalitate a fost acum integrată în nucleu, astfel încât să poți dezactiva modulul adițional.

en: You may need to login in again.
ro: Ar putea fi nevoie să te autentifici din nou.

en: You run a Multisite installation with subdomains, but your site doesn't have a wildcard certificate.
ro: Rulezi o instalare Multisite cu subdomenii, dar situl tău nu are un certificat wildcard.

en: You run a Multisite installation with subfolders, which prevents this plugin from fixing your missing server variable in the wp-config.php.
ro: Rulezi o instalare Multisite cu subdirectoare, ceea ce împiedică acest modul să remedieze variabila server lipsă din wp-config.php.

en: You should have the www domain pointed to the same website as the non-www domain.
ro: Domeniul www trebuie să indice la același site web ca și domeniul fără www.

en: You still have %s task open. | You still have %s tasks open.
ro[0]: Ai în continuare o sarcină deschisă.
ro[1]: Ai în continuare %s sarcini deschise.
ro[2]: Ai în continuare %s de sarcini deschise.

en: Your Key and Certificate directories are not properly protected.
ro: Directoarele tale pentru chei și certificate nu sunt protejate corespunzător.

en: Your SSL certificate will expire soon.
ro: Certificatul tău SSL va expira în curând.

en: Your WordPress version is visible to others.
ro: Versiunea ta WordPress este vizibilă.

en: Your certificate is valid until: %s
ro: Certificatul tău este valabil până la: %s

en: Your certificate will be renewed and installed automatically.
ro: Certificatul tău va fi reînnoit și instalat automat.

en: Your certificate will expire on %s.
ro: Certificatul tău va expira pe %s.

en: Your certificate will expire on %s. You can renew it %shere%s.
ro: Certificatul tău va expira pe %s. Îl poți reînnoi %saici%s.

en: Your database prefix is renamed and randomized. Awesome!
ro: Prefixul bazei tale de date a fost redenumit și randomizat. Felicitări!

en: Your database prefix is set to the default 'wp_'.
ro: Prefixul bazei de date este setat la valoarea implicită „wp_”.

en: Your domain meets the requirements for Let's Encrypt.
ro: Domeniul tău îndeplinește cerințele pentru Let's Encrypt.

en: Your hosting environment does not allow automatic SSL installation.
ro: Mediul tău de găzduire nu permite instalarea automată SSL.

en: Your license is not active for this URL.
ro: Cheia ta de licență nu este activă pentru acest URL.

en: Your license key expired on %s.
ro: Cheia ta de licență a expirat pe %s.

en: Your license key has been disabled.
ro: Cheia de licență a fost dezactivată.

en: Your license key has reached its activation limit.
ro: Cheia ta de licență a ajuns la limita de activare.

en: Your login URL has changed to {login_url} to prevent common bot attacks on standard login URLs. Learn more about this feature, common questions and measures to prevent any issues.
ro: Adresa URL de conectare s-a schimbat în {login_url} pentru a preveni atacurile obișnuite cu programe („boți”) asupra adreselor URL de conectare standard. Află mai multe despre această funcție, despre răspunsuri la întrebările frecvente și despre măsurile pentru a preveni orice probleme.

en: Your server provides shell functionality, which offers additional methods to install SSL. If installing SSL using the default methods is not possible, you can install the shell add on.
ro: Serverul tău oferă funcționalități shell, care oferă metode suplimentare pentru a instala SSL. Dacă nu este posibilă instalarea SSL folosind metodele implicite, poți instala modulul adițional pentru shell.

en: Your site address will remain https://
ro: Adresa site-ului tău va rămâne https://

en: Your site is set to display errors on your website
ro: Site-ul tău este setat pentru a afișa erori în partea din față a site-ului.

en: Your site is set to log errors to a potentially public file
ro: Site-ul tău este setat să înregistreze erori într-un fișier ce poate fi public

en: Your site is vulnerable to user enumeration attacks.
ro: Site-ul tăui este vulnerabil la atacuri bazate pe enumerarea utilizatorilor.

en: Your site logs information to a public debugging file.
ro: Site-ul tău documentează informațiile într-un fișier public de depanare.

en: Your site registered a user with the name 'admin'.
ro: Pe site-ul tău a fost înregistrat un utilizator cu numele „admin”.

en: Your site uses Divi. This can require some additional steps before getting the secure lock.
ro: Site-ul tău folosește Divi. Acest lucru poate necesita câțiva pași suplimentari înainte de a obține blocarea sigură.

en: Your site uses Elementor. This can require some additional steps before getting the secure lock.
ro: Site-ul tău folosește Elementor. Acest lucru poate necesita câțiva pași suplimentari înainte de a obține blocarea sigură.

en: Your website does not send all recommended security headers.
ro: Site-ul tău web nu trimite toate anteturile de securitate recomandate.

en: Your website's ip address is blocked. Please add your domain's ip address to the security policy in CPanel
ro: Adresa IP a site-ului tău este blocată. Te rog adaugă adresa de IP a domeniului tău la politica de securitate din CPanel

en: Your wp-config.php has to be edited, but is not writable.
ro: wp-config.php trebuie să fie editat, dar nu poate fi scris.

en: critical
ro: critică

en: disabled
ro: dezactivată

en: forbidden - number in author name not allowed = %s
ro: interzis - nu sunt permise cifre în numele autorului = %s

en: high-risk
ro: risc ridicat

en: low-risk
ro: risc redus

en: medium-risk
ro: risc mediu

en: no response
ro: niciun răspuns

en: recommended
ro: recomandat

en: vulnerability | vulnerabilities
ro[0]: vulnerabilitate
ro[1]: vulnerabilități
ro[2]: vulnerabilități
