Plugins - SiteOrigin Widgets Bundle - Stable (latest release) - en to ro translation catalogue (474 entries)

en: Save
ro: Salvează

en: Search Icons
ro: Caută iconuri

en: Powered by %s
ro: Propulsat de %s

en: HTML Tag
ro: Tag HTML

en: Paragraph
ro: Paragraf

en: Font Size
ro: Dimensiune font

en: Line Height
ro: Înălțime linie

en: Thickness
ro: Grosime

en: Top and Bottom Margin
ro: Margine sus și jos

en: Sub Headline
ro: Subtitlu

en: Nonce error
ro: Eroare nunic

en: Signature error
ro: Eroare semnătură

en: Attachment error
ro: Eroare atașament

en: Load More
ro: Încarcă mai multe

en: Sponsored
ro: Sponsorizat

en: Loading Images
ro: Încărcare imagini

en: Downloading Image - Please Wait
ro: Încărcare imagine - Te rog așteaptă

en: Search For Images
ro: Caută imagini

en: Related Searches:
ro: Căutări asemănătoare:

en: Would you like to import this image into your media library?
ro: Vrei să imporți această imagine în biblioteca ta media?

en: Image Search
ro: Căutare imagine

en: %s on %s
ro: %s pe %s

en: 500px
ro: 500 px

en: This field requires:
ro: Acest câmp necesită:

en: Contact Form
ro: Formular de contact

en: Sources
ro: Surse

en: Display as
ro: Afișează ca

en: Links
ro: Legături

en: Open Builder
ro: Deschide contructorul

en: Hover color
ro: Culoare trece peste

en: This widget requires Page Builder.
ro: Această piesă necesită Page Builder.

en: SiteOrigin Taxonomy
ro: Taxonomie SiteOrigin

en: A slider that allows you to create responsive columnized content for each slide.
ro: Un carusel care îți permite să creezi conținut responsiv pe coloane receptiv pentru fiecare diapozitiv.

en: SiteOrigin Layout Slider
ro: Carusel aranjament SiteOrigin

en: Leave blank to let the button resize according to content.
ro: Lasă necompletat pentru a permite butonului să se redimensioneze în funcție de conținut.

en: Thumbnail (Theme-defined)
ro: Miniatură (definită de temă)

en: Alignment
ro: Aliniere

en: Icon image size
ro: Dimensiune imagine icon

en: SiteOrigin Icon
ro: Icon SiteOrigin

en: Heading color
ro: Culoare subtitlu

en: Italic
ro: Cursiv

en: This text will appear small beneath the input field.
ro: Acest text va apărea mic sub câmpul de intrare.

en: Field descriptions
ro: Descrieri câmp

en: Description
ro: Despre produs

en: Title position
ro: Poziție titlu

en: Link image
ro: Legătură imagine

en: Link name
ro: Nume legătură

en: Image alt text
ro: Text alternativ pentru imagine

en: Below
ro: De mai jos

en: Above
ro: De mai sus

en: Input focus
ro: Intrare principală

en: Inside
ro: În interior

en: Image alignment
ro: Aliniament imagine

en: Field labels
ro: Câmp etichete

en: Position
ro: Poziție

en: Challenge type
ro: Tip de provocare

en: Dark
ro: Întunecată

en: Light
ro: Luminoasă

en: Theme
ro: Temă

en: From
ro: De la

en: More Link
ro: Legătură Mai mult

en: Size
ro: Dimensiune

en: Error border color
ro: Eroare culoare chenar

en: Name
ro: Nume

en: Active
ro: Activ

en: Filter Widgets
ro: Filtru piese

en: Field
ro: Câmp

en: Required Field
ro: Câmp obligatoriu

en: Required field
ro: Câmp obligatoriu

en: Subject
ro: Subiect

en: Value
ro: Valoare

en: Options
ro: Opțiuni

en: Message
ro: Mesaj

en: Testimonials
ro: Testimoniale

en: Image title
ro: Titlu imagine

en: Maximum image height
ro: Înălțime maximă imagine

en: Maximum image width
ro: Lățime maximă imagine

en: Border rounding
ro: Chenar rotunjit

en: Missing subject
ro: Lipsește subiectul

en: Images
ro: Imagini

en: Number of columns
ro: Număr de coloane

en: Row height
ro: Înălțime rând

en: Responsive
ro: Responsiv

en: Tablet
ro: Tabletă

en: Resolution
ro: Rezoluție

en: Mobile Phone
ro: Telefon mobil

en: Square
ro: Pătrat

en: Round
ro: Rotund

en: Colors
ro: Culori

en: Widget background
ro: Fundal piesă

en: Text Color
ro: Culoare text

en: Gutter
ro: Margine de legătură

en: Please enter a subject
ro: Te rog introdu un subiect

en: Please write something
ro: Te rog scrie ceva

en: Error sending email, please try again later.
ro: Eroare la trimiterea email-ului, te rog încearcă mai târziu.

en: A valid email is required
ro: Un email valid este obligatoriu

en: The email address is invalid
ro: Adresa de email este invalidă

en: Error validating your Captcha response.
ro: Eroare la validarea răspunsul tău Captcha.

en: Unfortunately our system identified your message as spam.
ro: Din păcate sistemul nostru a identificat mesajul tău ca spam.

en: Open URL in a new window
ro: Deschide legătura într-o fereastră nouă

en: Extra top padding
ro: Distanțare suplimentară sus

en: Additional padding added to the top of the slider
ro: Distanțare suplimentară adăugată în partea de sus a caruselului

en: Number of columns this item should span. (Limited to number of columns selected in Layout section below.)
ro: Numărul de coloane care ar trebui deschise de acest element (limitat la numărul de coloane selectate în secțiunea Aranjament de mai jos).

en: Row span
ro: Deschidere rând

en: Number of rows this item should span. (Limited to number of columns selected in Layout section below.)
ro: Numărul de rânduri care ar trebui deschise de acest element (limitat la numărul de coloane selectate în secțiunea Aranjament de mai jos).

en: Leave blank to match calculated column width.
ro: Lasă necompletat pentru a se potrivi cu lățimea calculată a coloanei.

en: Space between masonry items.
ro: Spațiu între elementele de zidărie.

en: The author of the testimonial
ro: Autorul unui testimonial

en: Their location or company name
ro: Amplasamentul lor sau numele companiei

en: What your customer had to say
ro: Ce are de spus clientul tău

en: Testimonials per row
ro: Testimoniale per rând

en: The resolution to treat as a tablet resolution.
ro: Rezoluția de care e nevoie pentru rezoluția tabletei.

en: Text background
ro: Fundal text

en: User position
ro: Poziție utilizator

en: Middle
ro: La mijloc

en: Testimonial layout
ro: Aranjament testimonial

en: Side by side
ro: Unul lângă altul

en: Text above user
ro: Text deasupra utilizatorului

en: Text below user
ro: Text dedesubtul utilizatorului

en: Contact Us
ro: Contactează-ne

en: To email address
ro: La adresa de email

en: Default subject
ro: Subiect implicit

en: Subject prefix
ro: Prefix subiect

en: Prefix added to all incoming email subjects.
ro: Prefix adăugat pentru toate subiectele primite prin email.

en: Success message
ro: Mesaj pentru succes

en: Message to display after message successfully sent.
ro: Mesaj de afișat după ce mesajul a fost trimis cu succes.

en: Thanks for contacting us. We'll get back to you shortly.
ro: Îți mulțumim că ne-ai contactat. Îți vom răspunde în scurt timp.

en: Submit button text
ro: Buton trimitere text

en: Dropdown Select
ro: Selecție verticală

en: Checkboxes
ro: Bife

en: Label
ro: Etichetă

en: Is this field required?
ro: Acest câmp este obligatoriu?

en: Error message to display if this field is missing.
ro: Mesaj de eroare pentru afișare dacă acest câmp lipsește.

en: Use Akismet filtering
ro: Folosește filtrarea Akismet

en: Spam action
ro: Activitate spam

en: Show error message
ro: Arată mesajul de eroare

en: Tag as spam in subject
ro: Anexează ca spam în subiect

en: How to handle submissions that are identified as spam.
ro: Cum să le gestionezi pe cele care sunt identificate ca spam.

en: Border width
ro: Lățime chenar

en: Border style
ro: Stil chenar

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Error background color
ro: Eroare culoare fundal

en: Error padding
ro: Eroare distanțare

en: Error margin
ro: Eroare margine

en: Submit button
ro: Buton de trimitere

en: Style submit button
ro: Stil buton de trimitere

en: Style the button or leave it with default theme styling.
ro: Personalizează butonul sau lasă-i stilul implicit al temei.

en: Gradient intensity
ro: Intensitate gradient

en: Inset highlight
ro: Inserare elemente de lumină

en: The white highlight at the bottom of the button
ro: Lumină albă în partea de jos a butonului

en: SiteOrigin Image Grid
ro: Grid imagine (SiteOrigin)

en: SiteOrigin Simple Masonry
ro: Zidărie simplă (SiteOrigin)

en: Column span
ro: Deschidere coloană

en: SiteOrigin Testimonials
ro: Testimoniale (SiteOrigin)

en: SiteOrigin Video Player
ro: Video Player (SiteOrigin)

en: SiteOrigin Contact Form
ro: Formular de contact (SiteOrigin)

en: Field Type
ro: Tip de câmp

en: Text Area
ro: Zonă text

en: Error text color
ro: Culoare text eroare

en: Option
ro: Opțiune

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Error messages
ro: Mesaje de eroare

en: Your Name
ro: Numele tău

en: Bold
ro: Aldin

en: Font weight
ro: Grosime font

en: Activate
ro: Activează

en: Missing message
ro: Mesajul lipsește

en: Share your product or service testimonials in a variety of different ways.
ro: Îți partajezi testimonialele pentru produse sau servicii într-o varietate de moduri diferite.

en: Display title
ro: Afișează titlul

en: Deactivate
ro: Dezactivează

en: Your Email
ro: Adresa ta de email

en: Spam Protection
ro: Protecție anti-spam

en: Please enter a valid email address
ro: Te rog să introduci o adresă de email validă

en: Invalid email address.
ro: Adresa de email nu este validă.

en: Please enter your name
ro: Te rog să introduci numele tău

en: Video File
ro: Fișier video

en: Networks
ro: Rețele

en: Network
ro: Rețea

en: Margin
ro: Margine

en: Self hosted
ro: Auto-găzduit

en: Controls
ro: Comenzi

en: Video location
ro: Locație video

en: Externally hosted
ro: Găzduit în plan extern

en: Select cover image
ro: Selectează imaginea de copertă

en: Video Playback
ro: Redare video

en: Use oEmbed
ro: Folosește oEmbed

en: Always use the embedded video rather than the MediaElement player.
ro: Folosește întotdeauna video înglobate în loc de playerul MediaElement.

en: SiteOrigin Social Media Buttons
ro: Butoane rețele sociale media (SiteOrigin)

en: Select network
ro: Selectare rețea

en: Autoplay
ro: Redare automată

en: Soundcloud
ro: SoundCloud

en: Github
ro: GitHub

en: Codepen
ro: CodePen

en: Select video
ro: Selectează videoul

en: Large
ro: Mare

en: Custom
ro: Personalizată

en: Height
ro: Înălțime

en: Content
ro: Conținut

en: Width
ro: Lățime

en: Settings
ro: Setări

en: Right
ro: Dreapta

en: Center
ro: Centru

en: Left
ro: Stânga

en: Author | Authors
ro[0]: Autor

en: Feature
ro: Funcționalitate

en: Button
ro: Buton

en: Help
ro: Ajutor

en: Read More
ro: Citește mai mult

en: Columns
ro: Coloane

en: Full
ro: Completă

en: Image
ro: Imagine

en: Location
ro: Locație

en: Price
ro: Preț

en: Activated
ro: Activată

en: Labels
ro: Etichete

en: Close
ro: Închide

en: Add
ro: Adaugă

en: Default
ro: Implicit

en: Full width
ro: Lățime completă

en: Features
ro: Funcționalități

en: Featured
ro: Reprezentativ

en: Column
ro: Coloană

en: Text size
ro: Dimensiune text

en: Image size
ro: Dimensiune imagine

en: API key
ro: Cheie API

en: Click
ro: Clic

en: Static image
ro: Imagine statică

en: Icon size
ro: Dimensiune icon

en: Extra large
ro: Foarte mare

en: Support
ro: Suport

en: Medium
ro: Mediu

en: Video format
ro: Format video

en: Post ID
ro: ID articol

en: Title
ro: Titlu

en: External URL
ro: URL extern

en: Optional
ro: Opțional

en: Button URL
ro: URL buton

en: Background Color
ro: Culoare fundal

en: Use theme font
ro: Folosește fontul temei

en: Choose Icon
ro: Alege icon

en: Select Content
ro: Selectează conținut

en: Choose Media
ro: Alege Media

en: Taxonomies
ro: Taxonomii

en: No order
ro: În nicio ordine

en: Random order
ro: Ordine aleatorie

en: Posts per page
ro: Articole pe pagină

en: Widget Preview
ro: Previzualizare piesă

en: Animation speed in milliseconds.
ro: Viteza de animație în milisecunde.

en: Timeout
ro: Pauză

en: Thick
ro: Gros

en: Rounded thin
ro: Rotunjit fin

en: Rounded medium
ro: Rotunjit mediu

en: Rounded thick
ro: Rotunjit gros

en: Navigation size
ro: Dimensiune navigare

en: Video file
ro: Fișier video

en: Video URL
ro: URL video

en: Deactivated
ro: Dezactivată

en: Manage Widgets
ro: Administrare piese

en: Icon color
ro: Culoare icon

en: Button theme
ro: Buton temă

en: Button color
ro: Culoare buton

en: Text color
ro: Culoare text

en: Font size
ro: Dimensiune font

en: Rounding
ro: Rotunjit

en: Title Attribute
ro: Atribut titlu

en: Background color
ro: Culoare fundal

en: Icon image
ro: Imagine icon

en: Use your own icon image.
ro: Folosește-ți propria imagine icon.

en: Title text
ro: Text titlu

en: Responsive layout
ro: Aranjament responsiv

en: Features per row
ro: Funcționalități pe un rând

en: Interactive
ro: Interactiv

en: Starting point
ro: Punct de plecare

en: Destination
ro: Destinație

en: Travel mode
ro: Mod de călătorie

en: Driving
ro: Cu mașina

en: Walking
ro: Pe jos

en: Bicycling
ro: Cu bicicleta

en: Avoid highways
ro: Evită autostrăzile

en: Background
ro: Fundal

en: Background image
ro: Imagine fundal

en: Background image opacity
ro: Opacitate imagine fundal

en: Background videos
ro: Fundal videouri

en: Image file
ro: Fișier imagine

en: Featured button color
ro: Culoare reprezentativă buton

en: Automatically add paragraphs
ro: Adaugă paragrafe automat

en: Justify
ro: Justificat

en: Style
ro: Stil

en: Previous
ro: Anterior

en: Next
ro: Următor

en: Padding
ro: Distanțare

en: Optimize waypoints
ro: Optimizare puncte de referință

en: Allow the Google Maps service to reorder waypoints for the shortest travelling distance.
ro: Permite serviciului Google Maps să reordoneze puncte de referință pentru distanța cea mai scurtă călătorie.

en: Custom Map
ro: Hartă personalizată

en: Headline
ro: Titlu

en: Sub headline
ro: Subtitlu

en: Solid
ro: Compact

en: Double
ro: Dublă

en: Groove
ro: Canelură

en: Ridge
ro: Creastă

en: Frame
ro: Cadru

en: Buttons
ro: Butoane

en: Add [buttons] shortcode to the content to insert these buttons.
ro: Adauga scurtcod [butoane] la conținut pentru a introduce aceste butoane.

en: Slider Controls
ro: Comenzi carusel

en: Design and Layout
ro: Design și aranjament

en: Top and bottom padding
ro: Distanțare sus și jos

en: Side padding
ro: Distanțare laterală

en: Maximum container width
ro: Lățime maximă container

en: Heading size
ro: Dimensiune rubrică

en: Heading shadow intensity
ro: Intensitate umbră rubrică

en: A simple image widget with massive power.
ro: O piesă cu o imagine simplă cu putere enormă.

en: Alt text
ro: Text alternativ

en: Open in new window
ro: Deschide într-o fereastră nouă

en: Bound
ro: Legat

en: Make sure the image doesn't extend beyond its container.
ro: Asigură-te că imaginea nu se extinde dincolo de containerul său.

en: Resize image to fit its container.
ro: Redimensionează imaginea ca să se potrivească în container.

en: Hover text
ro: Trece peste text

en: Price table theme
ro: Temă tabel de prețuri

en: Open Button URL in a new window
ro: Deschide URL buton într-o fereastră nouă

en: Slider frames
ro: Cadre carusel

en: Background image type
ro: Fundal tip imagine

en: Tile
ro: Placă

en: Foreground image
ro: Imaginea din față

en: A responsive slider widget that supports images and video.
ro: O piesă cu un carusel responsiv care acceptă imagini și video.

en: %s does not exist
ro: %s nu există

en: %s is not a SiteOrigin Widget
ro: %s nu este o piesă SiteOrigin

en: SiteOrigin Call To Action
ro: Apel la acțiune (SiteOrigin)

en: SiteOrigin Meta Box Manager
ro: Manager casetă meta (SiteOrigin)

en: This field does not have a type. Please specify a type for it to be rendered correctly.
ro: Acest câmp nu are un tip propriu. Te rog să specifici un tip pentru el ca să fie redat corect.

en: Set Media
ro: Setează Media

en: You need to <a href="%s">upgrade</a> to WordPress 3.5 to use media fields
ro: Trebuie să <a href="%s">actualizezi</a> la WordPress 3.5 pentru a utiliza câmpurile media

en: Item
ro: Element

en: Post in
ro: Publicat în

en: Modified date
ro: Data modificării

en: By parent
ro: Părinte

en: Ignore sticky
ro: Ignoră reprezentative

en: Exclude sticky
ro: Exclude reprezentative

en: Additional
ro: Suplimentar

en: How long each frame is displayed for in milliseconds.
ro: Cât timp este afișat fiecare cadru, în milisecunde.

en: Navigation color
ro: Culoare pentru navigare

en: Navigation style
ro: Stil de navigare

en: Ultra thin
ro: Foarte subțire

en: Thin
ro: Subțire

en: An external URL of the video. Overrides video file.
ro: Un URL extern pentru video. Suprascrie fișierul video.

en: This widget has scripts and styles that need to be loaded before you can use it. Please save and reload your current page.
ro: Această piesă are scripturi și stiluri care trebuie să fie încărcate înainte de utilizare. Te rog salvează și reîncarcă pagina curentă.

en: You will only need to do this once.
ro: Va trebui să faci acest lucru doar o sigură dată.

en: Icomoon Free
ro: Icomoon gratis

en: Elegant Themes Line Icons
ro: Teme elegante cu o linie de iconuri.

en: SiteOrigin Widgets
ro: Piese SiteOrigin

en: %s was %s
ro: %s a fost %s

en: Open in a new window
ro: Deschide într-o fereastră nouă

en: Replaces the icon with your own image icon.
ro: Înlocuiește iconul cu imagine ta pentru icon.

en: Flat
ro: Plat

en: Use hover effects
ro: Folosește efectele trece peste

en: Slightly rounded
ro: Ușor rotunjit

en: Low
ro: Mic

en: High
ro: Mare

en: Very high
ro: Foarte mare

en: Other Attributes and SEO
ro: Alte atribute și SEO

en: Button ID
ro: ID buton

en: Adds a title attribute to the button link.
ro: Adaugă un atribut titlu la legătura butonului.

en: Onclick
ro: Dă clic

en: Subtitle
ro: Subtitlu

en: Link icon to more URL
ro: Legătură icon pentru mai multe URL-uri

en: Open more URL in a new window
ro: Deschide mai multe URL-uri într-o fereastră nouă

en: Set map display options.
ro: Opțiuni setări afișare hartă.

en: A value from 0 (the world) to 21 (street level).
ro: O valoare de la 0 (la nivel mondial) la 21 (la nivel de stradă).

en: Disable default UI
ro: Dezactivează UI implicit

en: Hides the default Google Maps controls.
ro: Ascunde comenzile implicite Google Maps.

en: Keep map centered
ro: Menține harta centrată

en: Keeps the map centered when it's container is resized.
ro: Menține harta centrată atunci când containerul este redimensionat.

en: Use markers to identify points of interest on the map.
ro: Folosește marcatori pentru a identifica punctele de interes de pe hartă.

en: Show marker at map center
ro: Arată marcatorul la centrul hărții

en: Marker icon
ro: Icon pentru marcator

en: Replaces the default map marker with your own image.
ro: Înlocuiește marcatorul implicit al hărții cu o imagine proprie.

en: Draggable markers
ro: Marcatori glisanți

en: Marker positions
ro: Poziții pentru marcatori

en: Marker
ro: Marcator

en: Place
ro: Poziție

en: Info Window Content
ro: Conținutul ferestrei informative

en: When should Info Windows be displayed?
ro: Când ar trebui afișată fereastra informativă?

en: Mouse over
ro: Trece mausul pe deasupra

en: Styles
ro: Stiluri

en: Apply custom colors to map features, or hide them completely.
ro: Aplică culori personalizate pentru funcționalitățile hărții sau ascunde-le complet.

en: Map styles
ro: Stiluri pentru hartă

en: Predefined Styles
ro: Stiluri predefinite

en: Styled map name
ro: Nume stil pentru hartă

en: Custom map styles
ro: Stiluri personalizate pentru hartă

en: Select map feature to style
ro: Selectează funcționalitatea hărții pentru personalizare

en: Water
ro: Apă

en: Highways
ro: Autostrăzi

en: Local roads
ro: Drumuri locale

en: Transit lines
ro: Linii de tranzit

en: Transit stations
ro: Stații de tranzit

en: Natural landscape terrain
ro: Teren cu peisaj natural

en: Man-made landscape
ro: Peisaj realizat de oameni

en: Point of interest - Attractions
ro: Punct de interes - Obiective turistice

en: Point of interest - Business
ro: Punct de interes - Afaceri

en: Point of interest - Government
ro: Punct de interes - Administrație

en: Point of interest - Medical
ro: Punct de interes - Medical

en: Point of interest - Parks
ro: Punct de interes - Parcuri

en: Point of interest - Places of worship
ro: Punct de interes - Lăcașuri de cult

en: Point of interest - Schools
ro: Punct de interes - Școli

en: Point of interest - Sports complexes
ro: Punct de interes - Complexe sportive

en: Select element type to style
ro: Selectează tipul de element pentru personalizare

en: Geometry
ro: Geometrie

en: Visible
ro: Vizibil

en: Color
ro: Culoare

en: Transit
ro: Tranzit

en: Avoid tolls
ro: Evită vămile

en: Stopover
ro: Escală

en: Whether or not this is a stop on the route or just a route preference.
ro: Indiferent dacă acesta este o oprire sau nu pe rută sau doar o preferință pentru traseu.

en: Waypoints
ro: Puncte de referință

en: Widgets Bundle Post Meta Data
ro: Metadate articol Widgets Bundle

en: By meta value
ro: Prin valoarea meta

en: By numeric meta value
ro: Prin valoarea numerică meta

en: By include order
ro: Prin includerea ordinii

en: Wire
ro: Fir

en: Heading font
ro: Font rubrică

en: SiteOrigin Price Table
ro: Tabel de prețuri (SiteOrigin)

en: All
ro: Toate

en: Enabled
ro: Activate

en: Disabled
ro: Dezactivate

en: Developers - create your own widgets for the Widgets Bundle.
ro: Dezvoltatori - creați-vă propriile piese pentru pachetul de piese.

en: Sticky posts
ro: Articole reprezentative

en: Very rounded
ro: Foarte rotunjit

en: Completely rounded
ro: Complet rotunjit

en: Link feature title to more URL
ro: Legătură funcționalitate titlu pentru mai multe URL-uri

en: SiteOrigin Google Maps
ro: Google Maps (SiteOrigin)

en: Map center
ro: Centrare hartă

en: Markers
ro: Marcatori

en: Arterial roads
ro: Drumuri principale

en: Natural landscape landcover
ro: Teren acoperit cu peisaj natural

en: Posts query
ro: Interogare articole

en: More link text
ro: Text pentru legătura mai mult

en: More link URL
ro: URL pentru legătura mai mult

en: Raw JSON styles
ro: Stiluri JSON brute

en: A big hero image with a few settings to make it your own.
ro: O imagine mare cu câteva setări pentru a ți-o personaliza.

en: Hero frames
ro: Cadre pentru robust

en: Remove
ro: Înlătură

en: Are you sure?
ro: Sigur?

en: Border color
ro: Culoare chenar

en: Animation speed
ro: Viteză animație

en: Directions
ro: Indicații

en: Always
ro: Întotdeauna

en: Dashed
ro: Întreruptă

en: Dotted
ro: Punctată

en: Button text
ro: Text buton

en: Align
ro: Aliniere

en: Map type
ro: Tip de hartă

en: Waypoint
ro: Punct de referință

en: Info Window max width
ro: Lățime maximă fereastră informativă

en: Rounded ultra thin
ro: Rotunjit foarte fin

en: Order by
ro: Ordonează după

en: Search Content
ro: Caută conținut

en: Published date
ro: Data publicării

en: Cover
ro: Acoperă

en: Post type
ro: Tip de articol

en: Destination URL
ro: URL destinație

en: None
ro: Niciunul

en: Menu order
ro: Ordinea din meniu

en: Comment count
ro: Număr de comentarii

en: Zoom level
ro: Nivel de mărire/micșorare

en: Additional query arguments. See <a href="https://developer.wordpress.org/reference/functions/query_posts/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">query_posts</a>.
ro: Argumente de interogare suplimentare. Vezi <a href="https://developer.wordpress.org/reference/functions/query_posts/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">query_posts</a>.

en: Divider
ro: Separator

en: SiteOrigin Features
ro: Funcționalități SiteOrigin

en: SiteOrigin Editor
ro: Editor SiteOrigin

en: SiteOrigin Button
ro: Buton SiteOrigin

en: SiteOrigin Slider
ro: Carusel SiteOrigin

en: SiteOrigin Post Carousel
ro: Carusel SiteOrigin cu articole

en: SiteOrigin Headline
ro: Titlu SiteOrigin

en: SiteOrigin Image
ro: Imagine SiteOrigin

en: Preview
ro: Previzualizează

en: Image Icon
ro: Icon imagine
